Politiskā drosme ir vajadzīga arī, stājoties pretī netaisnīgajai, pretlikumīgajai un nepieņemamajai Krievijas agresijai un iebrukumam Ukrainā - suverēnā Eiropas valstī, sacīja Metsola. Politiķe pauda, ka mēs piedzīvojam Kremļa mēģinājumu pārrakstīt vēsturi, atjaunot "dzelzs priekškaru" un ietekmes sfēru sistēmu, un tas esot nepieņemami.
Pēc Metsolas teiktā, ES ļoti ātri ir ieviesusi tālejošas un sāpīgas sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju. ES lepojas ar to, ka tā ir kopā ar Ukrainu, taču ir jādara vēl vairāk, uzsvēra EP priekšsēdētāja.
Savā pirmajā uzrunā, kad viņa kļuva par EP priekšsēdētāju, Metsola esot apsolījusi, ka nekad nebūs neitrāla "starp ugunsgrēku un ugunsdzēsējiem". Mums ir jāturpina palīdzēt Ukrainai, lai tā uzvarētu, uzsvēra politiķe.
Viņa, norādīja, ka tas nozīmē, ka Krievija ir jāsauc pie atbildības par kara noziegumiem, ka ir jāpieņem vēl vairāk sanckiju, ka ir jāstiprina drošība Latvijas pierobežas reģionos, ka ir vēl vairāk jāpalīdz Ukrainai finansiāli un militāri, tai skaitā, piegādājot tai tankus un pretgaisa sistēmas, norādīja EP vadītāja. Tāpat viņa minēja, ka tas nozīmē stiprināt pārrobežu saiknes starp Baltijas valstīm, piemēram, būvējot ātrgaitas infrastruktūras projektu "Rail Baltica", kas šobrīd ir būtisks arī militārajai mobilitātei.
Metsola darba vizītes Latvijā ietvaros tikās ar Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS valdes locekļiem – valdes priekšsēdētāju un izpilddirektoru Agni Driksnu un tehnisko direktoru Marku-Filipu el Beze, kā arī nacionālā projekta īstenotāja Latvijā SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas” vadību – valdes priekšsēdētāju Kasparu Vingri un valdes locekli Artūru Cauni.