Fragmenti no Ekonomikas ministrijas vēstules:
"Ministrija aicina Ārlietu ministriju un Tieslietu ministriju, nepārkāpjot pret Krieviju un Baltkrieviju noteiktās sankcijas, rast ātru risinājumu sankcionētu uzņēmumu darbības turpināšanai."
SIA „Ventamonjaks" ir unikāla infrastruktura - tas lielākais Baltijas jūras šķidrā amonjaka eksporta un importa terminālis.
Tas norāda, ka Latvijā izveidotajai infrastruktūrai minerālmēslojuma pārkraušanai un uzglabāšanai ir nozīme arī ārpus Baltijas.
Ņemot vērā, ka Latvijā šāda infrastruktūra jau ir pieejama, būtu nesaimnieciski apturēt SIA "Ventamoniaks" terminālu.
Tehnoloģiskā sašķidrināta amonjaka izvešana no termināla nozīmē termināla slēgšanu uz visiem laikiem, jo tā palaišana prasīs lielus kapitālos ieguldījumus un vismaz gadu.
Lietuvas un citu ES valstu (piemēram, Horvātijas, Polijas, Rumānijas) prakse liecina, ka ir iespējams izveidot tiesisko regulējumu, lai sankcionēts uzņēmums varētu turpināt darbību, nepārkāpjot noteiktās sankcijas.
Sankcionētiem uzņēmumiem ir iespējams izveidot "ugunsmūri", tādējādi noņemot sankcionētas personas ietekmi uzņēmumā.
Ekonomikas ministrija atsaucas uz Horvātijas, Polijas un Rumānijas pieredzi, ka esot iespējams izveidot tiesisko regulējumu, lai sankcionēts uzņēmums varētu turpināt darbību, nepārkāpjot noteiktās sankcijas. Turklāt amonjaka ražošana esot stratēģiski svarīga arī Eiropai. Ministrija iesaka ieviest "ugunsmūri", kas nodrošinātu, lai "sliktie" biznesmeņi no darba atsākšanas labumu negūst, bet partneri, kas nav sankcionēti, var turpināt strādāt. Tiek minēti pat argumenti, ka ar Mazepina naudu veidoto firmu darbības atjaunošana ļautu izvairīties no pārtikas trūkuma.