Covid krīzes pirmajos mēnešos Eiropas Savienība vienojās izveidot mehānismu, kā pēc pandēmijas atveseļot ekonomiku un īstenot reformas. Latvijai plānā bija paredzēti 1,8 miljardi eiro. Ap 200 miljoniem plānoja atvēlēt lielu investīciju projektu atbalstam.
Programma no plāna pazuda. Ministrijas no privātā sektora saņēma asu kritiku, jo tam Eiropas Covid naudas plānā bija atvēlēta tikai piektā daļa. Lielākā daļa tika valsts pārvaldes digitalizācijai, videi draudzīgu operatīvo dienestu auto un sabiedriskā transporta iegādei un citām reformām.
2021. gada vasarā valdība apstiprināja 100 miljonu piešķiršanu lielu investīciju atbalstam no budžeta. Projektiem jābūt vismaz 10 miljonus eiro vērtiem. Naudu uzņēmumi saņems kā aizdevumu, un, ja izpildīs visu solīto, tad 30% valsts norakstīs. Speciālisti sarēķināja, ka uzņēmējiem piešķirto atbalstu valsts budžets astoņos līdz desmit gados no pašām kompānijām atgūs nodokļu veidā.
Projekti bija jāsniedz Latvijas investīciju un attīstības aģentūrā. Tā saņēma daudz vairāk pieteikumu nekā plānots - 45. Katru projektu izvērtēja pēc dažādiem kritērijiem, katru novērtējot ar punktiem.
Lai pretendētu uz atbalstu, jānodrošina augstāka alga nekā vidēji nozarē un reģionā, jāpierāda, ka eksports sasniegs trīs miljonus eiro gadā, pētniecībā un attīstībā jāiegulda vismaz 250 tūkstoši, 20% no ieguldījumiem jānovirza zaļajām tehnoloģijām, jārada jaunas darba vietas.