Ja šīs izmaksas šķiet par augstām, var apsvērt saules fotovoltu paneļu jeb mikroģeneratoru uzstādīšanu. Mājsaimniecības tradicionāli izvēlas paneļus ar jaudu līdz 11,1 kW, jo jaudīgāku iekārtu uzstādīšanai jāsaņem Ekonomikas ministrijas atļauja.
Līdzšinējā saules paneļu īpašnieku pieredze rāda, ka Latvijā 1 kW saules paneļa vasarā saražo ap 130–140 kWh mēnesī, ziemā – 5–25 kWh mēnesī.
Tas nozīmē, ka saulainajos mēnešos mājsaimniecība ar 11 kW bateriju saražos ap 1500 kWh elektrības jeb krietni vairāk, nekā tai nepieciešams.
Ziemā kopējais apjoms būs ievērojami mazāks, 55-275 kWh, ar ko privātmājai ar siltumsūkņa apkuri, visticamāk, nepietiks, taču elektrības ražotājiem ir dota iespēja piepirkt trūkstošo enerģijas apjomu par 4 centiem kilovatstundā, ja viņi vasarā to ir iepludinājuši kopējā tīklā.
Saules paneļi ir salīdzinoši vērienīga investīcija, tādēļ pirmos gadus pēc to uzstādīšanas ekonomiskais izdevīgums būs mazāks nekā pēc paneļu izpirkšanas. Viens no elektrības tirgotājiem savā saules paneļu cenrādī norāda, ka
vidusmēra privātmājai nepieciešamajam 6000-7000 kWh gada patēriņam būtu vajadzīgi 20 paneļi ar kopējo risinājuma jaudu 7,5 kWp.
Tas klientam izmaksātu 8990 eiro, ko pakalpojuma sniedzējs piedāvā sadalīt 72 maksājumos pa 139 eiro mēnesī. Šī summa būs jāmaksā gan vasarā, kad reālais elektrības patēriņš būs mazs, gan ziemā, kad nāksies elektrību piepirkt. Tiesa, piemaksājamā summa būs neliela, ja vien paneļu īpašnieks ir pieslēdzies kopējam elektrotīklam un sakārtojis visas formalitātes. Tad pat ziemā par 500-600 kWh patēriņu nāksies piemaksāt ne vairāk par 30 eiro mēnesī.