Krāna ūdenī ir daudz vērtīgu minerālvielu – kalcijs, magnijs, sulfāti, pat nātrijs, kas mums nepieciešams.
Termiskās apstrādes laikā šīs minerālvielas pazūd. Kalcijs, magnijs paliek kā nogulsnes, bet lietotājam šķiet, ka tas ir netīrs.” Ja tomēr rodas šaubas un sava mājokļa ūdeni gribas pārbaudīt, Latvijā ir gandrīz 20 akreditētas laboratorijas, ikviens var vērsties arī Veselības inspekcijā. Ūdens paraugā tiks pārbaudīta dzelzs koncentrācija, minerālvielu sastāvs, duļķainība, kopējais mikroorganismu skaits.
Diskusijas dalībnieki secināja, ka kopumā Latvijā ir unikāli ūdens resursi, kas netiek pietiekami novērtēti.
“Mēs patiesībā tērējam mazāk par 10% no mums pieejamiem pazemes ūdens resursiem. Mums ūdens šķiet pašsaprotami, bet daudzviet pasaulē tā nav. Ja mēs piedalītos ūdens olimpiskās spēlēs, Latvija būtu uz pjedestāla,”
Tālis Juhna noslēdz: “SIA “Rīgas ūdens” turpina pētīt ūdeni, investēt un testēt pasaulē jaunākās tehnoloģijas, lai uzlabotu ūdens kvalitāti un drošumu. Mums katram kā indivīdam un sabiedrības loceklim jāuzņemas loma mainīt izpratni par ūdens kvalitāti, rādīt piemēru, mainīt savus paradumus, veidot ūdeni pieejamāku. Uzņēmums ir atvērts sabiedrības ieteikumiem un atgriezeniskajai saitei, lai saprastu, kādas ir vēlmes, ko vajag mainīt.”
Sabiedrības informēšanas kampaņas “MISIJA: Mans ūdens” mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par ūdenssaimniecības nozari, skaidrojot faktus par ūdens resursu ilgtspējīgu izmantošanu, dzeramā ūdens kvalitāti un Rīgas ūdenstilpņu tīrību, kā arī uzsverot katra cilvēka iesaisti vides saudzēšanā un dabas resursu saglabāšanā.
Diskusija tapusi sadarbībā ar SIA "Rīgas ūdens".