Kā vēstīts iepriekš, kaut gan Ķīna nav oficiāli izteikusi atbalstu Krievijas iebrukumam Ukrainā, tā arī nav to nosodījusi, un gan Pekina, gan Maskava uztur regulāru dialogu dažādos sadarbības formātos. Intervijā Bērziņa-Čerenkova skaidro, ka Ķīna uztur stratēģisku neskaidrības pozīciju, jo karš Ukrainā nav gluži Ķīnas interesēs, taču, kā jau oportūnistiska valsts, tā meklē iespējas izmantot situāciju sev par labu.
Ķīnas studiju centra vadītāja pauž viedokli, ka Sji Dzjiņpins nebija līdz galam informēts par Putina plānu iebrukt Ukrainā, jo Ukraina Ķīnai bijusi gana svarīga kā tās “Joslas un ceļa” iniciatīvas valsts. Taču “Ķīna jebkurai krīzei pieiet gan no riska, gan no iespēju viedokļa,” norāda pētniece.
Astoņu mēnešu laikā, kopš plašākas karadarbības izvēršanās Ukrainā, Ķīna esot izmantojusi situāciju savās interesēs gan retoriski, gan praktiski. Pirmkārt, kā skaidro Bērziņa-Čerenkova, karš Ukrainā kalpojis par vēl vienu iemeslu pastiprināt pret ASV vērsto retoriku, uzsverot, ka NATO paplašināšanās vainojama pie kara izcelšanās. Turklāt šo argumentāciju neesot nemaz tik grūti izplatīt t.s. globālo Dienvidu valstīs, kurās valda skeptisks noskaņojums pret ASV un rietumvalstīm kopumā, un zināmas simpātijas pret Krieviju kā ASV izaicinātāju gan Aukstā kara laikā, gan mūsdienās, skaidro Ķīnas studiju centra vadītāja.