Sakars ar partiju Truksnim gan ir tāds, ka, Jūrmalas nodaļai nelemjot par Trukšņa izslēgšanu, to var darīt LZP valde. Tās priekšsēdētājs Edgars Tavars uzreiz pēc sprieduma pauda, ka, ja Jūrmalas nodaļas lēmuma nav, jārīkojas būs valdei. Pēc sprieduma nekādas īpašas diskusijas nebūšot, un pozīcijai jābūt skaidrai un asai.
Nedēļas nogalē Tavars sazvanījās ar Truksni, un, iespējams, tāpēc šonedēļ tāds asums un skaidrība nostājā par bijušā Jūrmalas mēra nākotni Zaļajā partijā vairs nav manāms.
“Iesim secīgi – lai ko es arī publiski pateiktu pirms kāda lēmuma pieņemšanas, tas būtu zināmā mērā spiediens uz nodaļu attiecībā no mana personīgā viedokļa.
Ir zināma kārtība. (..) Respektīvi, es sagaidīšu nodaļas kolēģu viedokli, iepazīsimies ar to, informēšu partijas valdi. Man kolēģi valdē arī jautā, un ne tikai valdē, citi domes kolēģi jautā, kāda ir mūsu rīcība. Un tad arī informēsim,” atturīgs ir Tavars.
Valdes lēmumu var apstrīdēt LZP domē – struktūrā, kurā darbojas visu līmeņu “zaļie” deputāti. Pirms sešiem gadiem tieši dome bija tā, kas valdes izslēgto Truksni ar triju balsu pārsvaru uzņēma partijā atpakaļ. Tagadējais LZP domes vadītājs, Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka toreiz bija Trukšņa pretinieku nometnē. Kā partijai būtu jārīkojas tagad, Līdaka šoreiz tik kategoriski neuzstāj, taču pieļauj, ka Truksnim vismaz uz laiku būtu no partijas jādistancējas: “Nu šeit atkal tā samērojamība tam pārkāpuma smagumam un, teiksim, varbūt viņa tai popularitātei Jūrmalā. Nu tur tas ir jāvērtē, viennozīmīgi. Es esmu lielā mērā par to pašu viedokli, kas bija toreiz, jo, manuprāt, jau toreiz tika sastrādāts pietiekoši daudz, teiksim tā, reputācijas problēmu Zaļajai partijai, ka, manuprāt, vajadzēja tad paiet malā. (..) Tagad būtu jāpaiet malā. Vai tā būtu izslēgšana... Es Trukšņa vietā pilnīgi noteikti apturētu darbību.”
Visas iesaistītās LZP amatpersonas gan ir vienotas uzskatā, ka risināt Trukšņa jautājumu šobrīd neesot prioritāte – vispirms jātiek galā ar valdības veidošanu, kurā “zaļie” piedalās kā Apvienotā saraksta sastāvdaļa.