Likumsargi pastāstīja, ka pēc šī gadījuma nozieguma izpildīšana atlikta un īstenota 2018.gada maijā. LETA jau rakstīja, ka Bunkus 2016.gadā bija vērsies policijā par to, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta. Likumsargi šodien informēja, ka administrators pēc notikuma ar pavērsto ieroci no policijas aizsardzības atteicies, turklāt ņemot vērā, ka citu pierādījumu nebija, lieta tika kvalificēta kā draudi izdarīt slepkavību. Vēlāk izmeklēšanā netika identificēts izdarītājs un iestājās kriminālatbildības noilgums.
Patlaban likumsargu lēmums par lietas izbeigšanu ir atcelts un šis kriminālprocess apvienots ar slepkavības lietu, tāpēc personām celta arī apsūdzība par 2016.gadā notikumu, kurš tagad kvalificēts kā slepkavības mēģinājums.
Runājot par 2018.gadā realizētā nozieguma vietas izvēli, Lasmanis vērsa uzmanību, ka Varoņu ielā, Rīgā nav videonovērošanas kameru un ir labi atkāpšanās ceļi. Administratora pārvietošanās tikusi ilgstoši novērota, lai izdarītu pieņēmumus par viņa ikdienas maršrutiem. Nozieguma sagatavošana bija ļoti rūpīga.
Likumsargiem nav informācijas, ka noziegumos izmantotie ieroči bijuši legāli.
Meisters vērsa uzmanību, ka apsūdzētie darbojušies kā rūdīti noziedznieki, kuru dzīvesveids ir noziedzīgā pasaule un tās darbības principi. Tāpat izmeklēšanā iegūtas ziņas par šo personu saistību ar citām slepkavībām - gan notikušām, gan plānotām, tomēr pirms tam ir jānostiprina pierādījumi.
"Šī kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā tika iegūtu vērtīgi pierādījumi arī citu [noziegumu], tostarp, slepkavību atklāšanai, un, visticamāk, policija tuvākajā laikā varēs informēt par citiem profesionāliem sasniegumiem," uzsvēra Meisters, atklājot, ka vardarbīgie nodarījumi veikti ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.