Svarīgi ir izmantot tādu pašu eļļu kā tā, kas jau atrodas dzinējā, tādēļ vienam litram atbilstošās eļļas vienmēr vajadzētu būt automašīnas bagāžniekā.
Tomēr, ja līdzi nav rezerves eļļas, meklējiet piekariņu zem pārsega ar informāciju par pēdējo eļļas nomaiņu. Tur jūs atradīsiet ne tikai datumu un nobraukumu, bet arī eļļas zīmolu un specifikācijas. Ja piekariņa nav, pārbaudiet ierakstus servisa grāmatā. Ja arī tur nav atrodama vajadzīgā informācija, nepieciešams sazināties ar speciālistu, kurš pēc mašīnas parametriem noteiks atbilstošāko eļļu.
Papildināmajai eļļai jābūt tādai pašai kvalitātes klasei un vēlams arī tādai pašai viskozitātei kā eļļai dzinējā. Kvalitātes klasi nosaka attiecīgās starptautiskās specifikācijas, piemēram, API vai ACEA. Tāpat arī ieteicams izvēlēties eļļu, kas atbilst transportlīdzekļa ražotāja attiecīgajam tipa apstiprinājumam noteikta veida dzinējam. Informācija par to, kāda eļļas kvalitātes un viskozitātes klase ir paredzēta konkrētās automašīnas dzinējam, ir pieejama transportlīdzekļa ekspluatācijas rokasgrāmatā vai ražotāja tīmekļa vietnē.
Lai uzzinātu, kādu eļļu izvēlēties savai automašīnai, "TotalEnergie" ir izveidojis arī uzticamu tiešsaistes rīku.
Izvēloties jaunu, vēl neizmēģinātu eļļu, atcerieties dažas īpašas prasības. Pirmkārt – automašīnām, kas aprīkotas ar makrodaļiņu filtru, nepieciešamas eļļas, kas paredzētas dzinējiem ar makrodaļiņu filtru, vai Low SAPs eļļas. Lai to noteiktu, uz produkta iepakojuma jāmeklē norāde par ACEA standartu un burts C.