4. Tiks pieņemts lēmums par Eiropas Savienības Bruņoto spēku veidošanu
Eiropas Savienības valstis pieņems lēmumu līdz 2028. gadam radīt bloka bruņotos spēkus apzinoties riskus, ka ASV agri vai vēlu var atteikties no palīdzības Eiropai pēc iespējamā pamiera starp Ukrainu un Krieviju. Eiropas Savienības Bruņoto spēku izveidei 20 gadu laikā tiks iedalīti 10 triljoni dolāru. Šim mērķim tiks laistas klajā Eiropas Savienības obligācijas, kuras finansēs, ņemot vērā katras dalībvalsts pienesumu Eiropas Savienības IKP. Investīcijas stimulēs eiro atlabšanu, bet bloka parādsaistību apjoms pieaugs.
5. Viena valsts pilnībā aizliegs gaļas ražošanu
2023. gadā vismaz viena valsts, kura centīsies nostiprināt līderību cīņā par agresīvāko cīnītāju pret klimata pārmaiņām, paziņos par ļoti augstiem nodokļiem gaļai, kā arī par pilnīgu gaļas aizliegumu sākot no 2030. gada. Tiks uzsvērts, ka mākslīgās gaļas tehnoloģijas ir daudz humānākas, un tās samazinās izmešus atmosfērā, tajā pašā laikā apmierinot pieprasījumu.
6. Lielbritānijā notiks referendums par atteikšanos no Brexit
Recesija, bezdarbs, budžeta deficīts un citas problēmas piespiedīs Lielbritānijas premjeru Riši Sunāku atkāpties no amata. Pie varas nāks leiboristu valdība, kura ierosinās veikt jaunu referendumu – “UnBrexit”, kas varētu notikt 1. novembrī. Tajā uzvarēs aicinājums atgriezties Eiropas Savienības dalībvalstu vidū. Šāds notikumu pavērsiens ļautu sterliņa mārciņas kursam pieaugt 10% attiecībā pret eiro un pat 15% pret Šveices franku.
7. Tiks ieviesta kontrole pār cenām
Situācija Ukrainā un pieaugošā inflācija piespiedīs daudzu valstu valdības pastiprināt kontroli pār cenu pieaugumu, kurš sākās 2022. gadā. Ņemot vērā, ka ekonomika virzīsies “kara ekonomikas virzienā”, valdības centīsies kontrolēt arī algu līmeni, un, iespējams, Lielbritānijā un ASV radīs Nacionālās cenu un ienākumu padomes. Tas radīs ne tikai inflācijas pieaugumu, bet arī samazinās dzīves līmeni, jo trūks ražošanas, investīciju un racionālas resursu sadalīšanas stimuli.