Ar to var ražot pašu preparātu, ko injicē organismā, lai vēzi ar tomogrāfa izmeklējumu varētu pamanīt.
"Nucleo" vēlas preparātu ražot un izplatīt. "Šeit ir unikāla iekārta, kas ir vienīgā Baltijā, kas var saražot medikamentus, kas palīdzēs cilvēkiem turpmāk Latvijā, ja izmantos PET/CT iekārtas, tad varēs atklāt vairāk vēžus, ārstēt," teica Rātfeldere.
Tiesu izpildītājs Andris Spore norāda, ka sākumcenu īpašumam sertificēti vērtētāji noteica trīs miljonu eiro apmērā, tomēr par šādu summu neviens izsolei nepieteicās.
Līdz ar to otrajā piegājienā cena tika samazināta: "Sanāca, ka otrajā izsolē viens pretendents nosolīja, bet nesamaksāja pilnu pirkuma maksu, un tika izsole izziņota par nenotikušu. Tika rīkota atkārtota otrā izsole, un atkārtotajā otrajā izsolē tika nopirkts šis nekustamais īpašums un kustamā manta."
Rātfeldere, vaicāta, kādēļ uz vērtīgo īpašumu nav bijusi lielāka konkurence, pieļauj, ka objekts citiem bijis par sarežģītu:
"Šeit ir paaugstinātas bīstamības objekts, kas ir ciklotrons, un tomēr arī ēkas uzturēšanas izmaksas nav lētas. Cilvēki varbūt daudzi arī nesaprata, kas tas ir. Bet mums ir pieredze gan izotopu izplatīšanā, gan arī iekārtu. Mēs sapratām to procesu."
RSU maksātnespējā vaino valsts nevēlēšanos iesaistīties
LTV: "Vai nav sanācis tā, ka šī privātā kompānija "Arbor" beigās ir tā ieguvēja no visiem šiem ERAF fondiem, ko RSU piesaistīja, un no paša jūsu ieguldījuma?"