Otrkārt, tagad pat nelielas meža vai zemes platības
īpašniekam nepārtraukti ir jādomā kā uzņēmējam un jāraugās uz savu īpašumu kā uz kapitālu, bet dažkārt – kā uz igtermiņa investīciju projektu.
Mēdz teikt, ka veiksmīgs uzņēmējs par darbu domā vienmēr, meklējot idejas, kā attīstīt savu biznesu, apdomājot jaunas iespējas un nestandarta risinājumus, kas varētu audzēt peļņu, apsverot drošākos ilgtermiņa investīciju risinājumus ar zemāko risku. Meža nozarē aizvien svarīgāka kļūst koksnes resursu efektīva izmantošana.Vēl pirms gadiem desmit meža īpašnieks mierīgu sirdi cirsmā sapūšanai atstāja palielus zarus. Tagad, augot pieprasījumam pēc enerģētiskās koksnes un tai kļūstot arvien vērtīgākai, mežā atstāti zari faktiski ir saimnieka negūtā peļņa. Ja turpināsies saspīlējums enerģētikas tirgū, jau tuvākajos gados Latvijā varētu tikt pārņemta Skandināvijā praktizētā enerģētiskās koksnes ieguve, pārstrādājot kurināmajā šķeldā celmus. Savukārt, ja īpašumā ir lauksaimniecībā neizmantojama zeme, to jau šobrīd vērtīgi izmantot ātraudzīgo koku un krūmu sugu (piemēram, kārklu, apšu, baltalkšņu) plantācijām. Tas nozīmē: pieņemot lēmumu par meža apsaimniekošanas vai izstrādes darbiem, īpašniekam ir jādomā plaši ‒ jāvērtē gan šī brīža maksimālie ieguvumi, gan nākotnē veicamās darbības un finanšu ieguldījumi.
Treškārt, labs saimnieks necenšas visu darīt pats. Ne velti saka: viens nav darītājs, jo sevišķi šo laiku mainīgajā pasaulē. Tāpēc
ir svarīga uzticamu ilgtermiņa sadarbības partneru piesaiste.