Viņš norādīja, ka krīzes smagā krava ragavās tiks vilkta, lielā mērā pateicoties partiju apvienības "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālās apvienības (NA) kompromisam.
"Cik sekmīgi tas notiks, varēs redzēt tad, kad būs jāpieņem 2023.gada valsts budžets," prognozē Skudra.
Viņa ieskatā, pirmais signāls būs nākamā gada sākumā, kad Centrālā statistikas pārvalde publicēs pārskatu par 2022.gada rezultātiem. Atbilstoši tiem labklājības, veselības un finanšu ministri iedzīvotājus varēs vai nu iepriecināt, vai arī apbēdināt, ņemot vērā inflācijas rādītājus.
Analizējot valdības fiskālās disciplīnas līgumu, Skudra vērsa uzmanību uz to, ka tas ir vispārīgs, bez konkrētiem datiem par iekšzemes kopprodukta izaugsmes tempu, importa-eksporta bilanci, inflāciju, izdevumiem aizsardzības vajadzībām, izglītībai, veselībai. Viņš uzskata, ka valdība tā rīkojusies, jo nespēja vienoties, savukārt otrs skaidrojums - uzņēmēju partija jeb AS nav gatava solījumiem, tādēļ nav arī nekādu ciparu. Politologs gan pieļauj iespēju, ka tie varētu parādīties pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas. Taču jaunās valdības atbildība par ekonomiskajām un sociālajām sekām stāsies spēkā no nākamā gada aprīļa vai maija, kad visticamāk tiks pieņemts 2023.gada valsts budžets.