Un šādā situācijā ir ļoti grūti izdzīvot līdz strīda atrisinājumam."
Citam – mazākam uzņēmumam – nācies aizņemties, lai samaksātu 5000 eiro parādu, ko VID nav atļāvis nomaksāt pakāpeniski, vēl kādam – 10 tūkstošus, kas izrādījusies firmas eksistencei liktenīga summa, liecina ieraksti soctīklos. Advokāts gan atzīmē, ka šie gadījumi neļauj izdarīt secinājumus par situāciju kopumā. To pauž arī Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu asociācijā (LMVUA).
"Tieši otrādi, biedriem ir kopumā pozitīvs iespaids par VID. Viņi ir atvērti sadarbībai.
Tieši viņiem patīk, ja jautā, komunicē, tad viņi ātri atbild, palīdz utt. Protams, pieņemu, ka tas varbūt ir atkarīgs no konkrēta darbinieka, varbūt kādam uzņēmējam bijušas kādas komunikācijas problēmas,” pauž LMVUA valdes priekšsēdētāja Anna Ozola.
VID ReTV Ziņām saka – nodokļu parādu atmaksāt uzreiz, nevis pakāpeniski, lielākoties pieprasot pēc tam, kad konkrētā firma pārbaudīta un novērtēta atbilstīgi normatīvajiem aktiem un kārtībai. Secināts, ka tā ir vienīgā izeja, lai saņemtu naudu, kas pienākas valstij. VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktore Santa Garanča: “Kamēr kredītvēsture tieši tāpat kā visur citur – bankās vai savstarpējās uzņēmēju attiecībās, darījumu attiecībās – ir saprotama, kamēr partneri sarunājas savā starpā un vienošanās par nodokļu parāda nomaksu tiek pildīta, tā ir viena situācija.
Pavisam cita – ja uzņēmums uz mūsu aicinājumiem nereaģē, nepiedāvā nekādas vienošanās. Tādā gadījumā agrāk vai vēlāk nonāksim līdz piespiedu piedziņas darbībām."