Zāļu tējas, uztura bagātinātāji, ārstnieciskās peldes, arī ikdienas aktivitāšu sakārtošana novērš stresa efektus, miega traucējumus, apātiju, hronisku nogurumu. Labāka efekta sasniegšanai tās ieteicams kombinēt ar dzīvesveida izmaiņām.
Miega problēmas un hronisks nogurums bieži saistās ar ikdienas bioritma traucējumiem. Tējas kombinācijā ar veselīgu diētu un fiziskām nodarbībām palīdz tos sakārtot.
Zāļu tējas un ārstnieciskās peldes sinerģiskās kombinācijās dod ilgtspējīgu efektu pret bezmiegu, nemieru un baiļu sajūtu. Dažos gadījumos to papildina ar baldriāna vai māteres tinktūru, Zeļeņina pilieniem. Nomierina arī pasifloras tēja, kam piemīt pretsāpju darbība.
Komplekso tēju sastāvā iekļauj mārsila, raudenes lakstus. Neirožu novēršanai ne vienmēr jālieto nomierinoša tēja, dažreiz labāki ir līdzekļi ar tonizējošu un adaptogēnu darbību, norāda Dailonis Pakalns.
Vieglu depresīvu stāvokļu ārstēšanai efektīvi ir asinszāles preparāti
Viens no samērā izplatītiem psihiatriskiem traucējumiem ir depresija, kas izraisa emociju, jušanas un mentālā stāvokļa izmaiņas. Biežāk no tās cieš sievietes un gados vecāki cilvēki. Depresija ir hronisks psihes traucējums, kura izpausmes ir nomākts garastāvoklis, apetītes vai miega traucējumi, nogurums, zemas koncentrēšanās spējas. Vieglu depresīvu stāvokļu ārstēšanai efektīvi ir asinszāles preparāti, īpaši tad, ja depresija saistīta ar klimaktēriskām pārmaiņām.
Nozīmīga grupa ir drogas ar psihostimulējošu darbību
Tās aktivē asinsriti, uzlabo garastāvokli, paaugstina organisma fizisko un mentālo aktivitāti.
Vispirms jāmin kofeīnu saturošas drogas. Pasaulē visvairāk lieto kafijas krūma sēklas jeb kafijas pupiņas, kā arī tējas krūma lapas. Kofeīnu satur arī tā dēvētā Paragvajas tēja, ko izmanto dzēriena maté gatavošanai, un paulīnijas jeb guarānas sēklas.