Neskaidrība ir viens no faktoriem, kas radījis problēmas.
“Tas, ko esam mēģinājuši darīt – runāt ar Onkoloģijas centra kolēģiem un izdalīt problēmu kamolu pa dažādiem diedziņiem, lai varētu tās risināt.
Pirmais – komunikācija, savstarpējā saziņa un informācijas apmaiņa. Pašlaik pēc kolēģu teiktā informācijas apmaiņa mazliet pārtrūka kovida laikā, iespējams, kaut kas netika izdarīts. Un pie tā tagad tiek aktīvi strādāts,” norāda Ābols.
Otra problēma ir atalgojums. Šeit jārunā nevis par absolūto atalgojumu, bet atbilstību augsti kvalificētam un intensīvajam darbam, ko dara RAKUS Onkoloģijas centrā. Šobrīd tā tiek uzskatīta kā tuvākajā laikā risināma problēma. Tas attiecas gan uz onkoķirurgiem, gan citiem speciālistiem. Tas ir aktuāls jautājums, un augsti kvalificēto speciālistu atalgojums ir ārpus slimnīcas valdes iespējām.
“Pati galvenā problēma ir viss, kas saistīts ar neskaidrību un nedrošību tad, kad būs vēlme saglabāt šo Latvijas Onkoloģijas centra strukturālo nemainību un pāriet uz darbu Gaiļezera operāciju blokā,” saka Ābols.
Nav pieņemams risinājums, ka “nav risinājuma”. Latvija ir viena no divām Eiropas Savienības valstīm, kur nav akreditēta vēža centra. Ir ambīcijas veidot akreditētā vēža centru, un vēlāk arī visaptverošo vēža centru. Tam ir piesaistīti valsts līdzekļi, un jāsaka, ka tā nav vēlme, bet tas ir uzdevums.
“Ir jāveic ceļš, kas nav paveicams bez ikviena iesaistītā kopdarba un līdzdarbības – administrācijai, ministrijai, speciālistiem un citiem ir jāveic kopīgs darbs. Lielākais ieguvums no akreditētā vēža centra izveides būs pacientiem. Tas ļautu nodrošināt labākos rezultātus pacientiem, tāpēc ir nepieciešams, lai šis ceļš uz akreditēto vēža centru netiktu apdraudēts, liedzot pacientiem labāku aprūpi,” norāda Ābols.