"Drīz vien sekoja atklāsme, ka ienirt līdz baseina dibenam, aizturēt elpu nepiepūstiem vaigiem, atbrīvot ķermeni un sejas izteiksmi, atvērt acis, kā arī ieņemt pareizo pozu, kamēr neesi uzpeldējis augšā, ir daudz sarežģītāk, nekā šķita, kad skatījāmies uz līdzīgām bildēm internetā," par piedzīvojumus stāsta dejotājas Lauma un Dārta.
Latvijas Universitātes tautas deju ansamblis “Dancis” ir viens no senākajiem, pieredzes un tradīcijām bagātākajiem tautas deju ansambļiem Latvijā. Gadu gaitā ansamblī izveidojušās daudzas tradīcijas papildus iknedēļas deju mēģinājumiem, dalībai koncertos un dažādos projektos. Viena no tām – kopīga kalendāra veidošana.
Katru gadu kalendāra bildēs modeļu lomā iejūtas paši ansambļa dejotāji, kā arī idejas par kalendāra tēmām rodas dejotāju vidū. Jau vairākus gadus pēc kārtas kalendāra radošā komanda ir dejotājas Dārta Helēna Jaunalksne, Lauma Šime un fotogrāfs Jurģis Rikveilis. Pēdējos gados radītie kalendāri šai ansambļa tradīcijai ir devuši jaunu elpu un izvērtušies par īpaši aizraujošu, jautru, radošu un arī izaicinošu kopdarbu starp ansambļa dejotājiem un fotogrāfu.
‘’2023.gada kalendāra ideja, ka varētu dejotājus fotografēt ūdenī, radās Jurģim un jau pirms laba laika. Līdz šim tikai nebija izdevies atrast tik atsaucīgu peldbaseinu, kur mums ļautu aizņemt visu baseinu astoņas stundas, turklāt peldēties tajā tērpos. Taču šoreiz tas izdevās, par ko ļoti pateicīgi esam Siguldas Sporta centram par uzņemšanu savās telpās, uzticēšanos procesam un privāta laika rezervēšanu, lai mēs šo visu varētu realizēt. Otrs grūtākais posms bija pajautāt TDA “Dancis” mākslinieciskajam vadītājam Rolandam Juraševskim, vai drīkstam iegremdēties baseinā ar tautastērpiem, kas sākotnēji likās kā gandrīz nerealizējams uzdevums. Kalendārā izmantotie, protams, nav tie paši tērpi, kurus ansamblis šobrīd izmanto koncertos.