Mīts Nr. 4: Pēc blefaroplastikas mainīsies acu forma.
Blefaroplastika nemaina cilvēka acu individualitāti un formu, izņemot situācijas, kad mēs izmantojam kantoplastiku. Standarta blefaroplastikas izmantošanas gadījumā mēs krasi neiejaucamies acs anatomijā, kas nozīme, ka nevar būt nekādas izmaiņas acs struktūrā. Mūsdienās populāra operācija priekš acu formas korekcijas, piemēram, "lapsas acis" tiek veikta, izmantojot pavisam citu tehnoloģiju.
Mīts Nr. 5: Augšējo un apakšējo acs plakstiņas jāoperē kopā.
Tas viss ir atkarīgs no konkrētām indikācijām. Ir pacienti, kuriem nepieciešama tikai augšējā blefaroplastika, un ir pacienti, kuriem nepieciešama tikai apakšējā blefaroplastika. Ja situācija to prasa, veicam apļveida blefaroplastiku vienas operācijas laikā.
Mīts Nr. 6: Pēc operācijas nevar lietot kosmētiku, sportot un veikt botoksa injekcijas.
Uzreiz pēc blefaroplastikas operētās vietas kādu laiku nedrīkst traucēt, lai izvairītos no komplikācijām. Divas nedēļas pēc operācijas, kad šuves jau izņemtas, pietūkums un zilumi mazinājušies, plakstiņu zonā var uzklāt dekoratīvo kosmētiku. Sportiskas aktivitātes ieteicams atsākt pēc mēneša pēc blefaroplastikas. Runājot par botulīnoksīnu, es vienmēr lūdzu pacientus pagaidīt trīs mēnešus un pēc tam droši veikt šīs injekcijas.
Mīts Nr. 7: Pēc blefaroplastikas rēta būs redzama.
Pirmajā laikā pēc operācijas rēta būs pamanāma, jo saistaudu un ādas atjaunošanai nepieciešams laiks, bet pēc dažām nedēļām, tā kļūst gaišāka un ar atvērto aci mazāk pamanāma. Trīs mēnešus vēlāk kļūst redzams pilnvērtīgs operācijas efekts.