Saeimas komisijā īpaši kritisks bija Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.
Viņš teica, ka no malas vēlēšanas varbūt izskatās labi sarīkotas, taču patiesībā tās izdodas par mata tiesu.
To nenoliedz arī CVK loceklis Sigords Stradiņš, sakot, ka pirms pēdējām Saeimas vēlēšanām vienīgais aplokšņu piegādātājs šaubījies, vai paspēs tās izgatavot laikā, un arī pēdējā krava vēlēšanu zīmju pienākusi tikai nedēļu pirms vēlēšanām.
Tagad, kad jāgatavo nākamās vēlēšanas, atlūgumu iesniegusi CVK galvenā juriste. Prom taisoties iet vēl vairāki darbinieki, stāstīja Stradiņš: “Situācija var būt tāda, ka var palikt tikai valsts amatpersonas un apkopēja. Darbinieki arī šajos nenoteiktajos apstākļos, kas būs tālāk, nevar strādāt, jo viņi nezina, vai šīs vēlēšanas varēs noorganizēt, vai nevarēs.”
Valsts kontrole vēlas piedzīt nepamatotus tēriņus
Lielākās bažas gan radījušas vēlēšanām vajadzīgās informācijas sistēmas. Pēdējos gadus iepirkumos par sistēmu izstrādi un vadīšanu piedalās tikai viena firma – “Soaar”.
CVK uzņēmēja izstrādātās vēlēšanu sistēmas pakāpeniski atpērk, tomēr tehniskais atbalsts no “Soaar” joprojām ir vajadzīgs. Valsts kontrole norāda, ka “Soaar” tāpēc var diktēt cenu un savus noteikumus.
Arī kopumā Valsts kontroles vērtējumā CVK iepirkumi tiek rīkoti novēloti un tie ir vāji vadīti: “2021. gadā no 43 līgumiem tikai par vienu tika veikta tirgus izpēte.
Milzīgu īpatsvaru CVK budžetā vienmēr aizņem līdzekļi neparedzētiem gadījumiem, kas pēc būtības ir nepareizi, kas liecina par tādu īstermiņa plānošanu ugunsgrēka dzēšanas režīmā,” teica Valsts kontroles padomes locekle Ilze Bādere.