Purvs ir viens no interesantākajiem un daudzveidīgākajiem Latvijas biotopiem. Mūsu senčiem tas saistījās ar mistiku un briesmām, mūsdienās daudzi to uztver vairs tikai kā kūdras ieguves vai, labākajā gadījumā, brīvdienu pastaigas vietu.
Taču purvs spēj arī mazināt oglekļa dioksīda daudzumu atmosfērā, savukārt zinātniekam tas ir gatavs atklāt informāciju par gadsimtiem seniem notikumiem. Par to visu TVNET režisora Jāņa Vingra dokumentālajā filmā "Purva mantojums"
Jau kopš seniem laikiem purvam ir bijusi nozīmīga vieta gan ticējumos, gan ikdienā. Folkloras un tradīciju pētniece, literatūrzinātniece Janīna Kursīte stāsta:
"Latviešu folklorā purvs ir divi vienā. No vienas puses, tā ir veļu valsts: kad meitai vai puikam nomirst tēvs vai māte, tad prasa mīļai Mārai - kā pār purvu pārbridīšu. Tātad tā ir tāda starptelpa, kurai jātiek pāri, lai sastaptu nomirušo māti. Senos rituālos purvā dedzina veļu drēbes. Purvs tātad ir vieta, kas saistīta ar veļu valsti, ar briesmām. Arī ar briesmām tikt maldinātam. Purvā sastapa maldugunis, ko sauca arī par liekajām ugunīm - tu tās ieraugi, un viņas tevi nezin kur aizvedīs."
Kursīte arī uzsver, ka latviešu valodā ir ļoti daudz vārdu, kas apzīmē purvu, turklāt pēc vārda iespējams pateikt, kāda tipa purvs tas ir.
"Tas nozīmē, ka purvs ir ļoti svarīga vieta. Purvs glabā gan pats sevi - kā vienu no nedaudzajām vietām, kas Latvijā vēl cilvēka maz pārveidotas, gan vienlaikus šie nosaukumi ir kā ierakšanās zem dziļiem kūdras slāņiem.