Inkins stāsta, ka viss ir saistīts ar plānošanu. "Ja redzam, ka, veicot darbus, rodas kādas neparedzētas problēmas, darbus apturam un pārplānojam procesu, cik tas ir iespējams konkrētajā situācijā. Tas ir atkarīgs no situācijas un reģiona," skaidro mežizstrādes kvalitātes vadītājs.
Vaicājot par to, cik Latvija ir attīstīta šajā jomā, Inkins uzsver: "Esam ļoti attīstīti šajā jomā, cik nu tas ir iespējams. Latvijā kailcirtes vidējā platība ir divi hektāri. Piemēram, Zviedrijā šis cipars ir krietni lielāks."
Taujāts par nākotnes vīziju, mežizstrādes kvalitātes vadītājs stāsta, ka arvien pieprasītākas kļūst maza izmēra mašīnas, jo mežs tradicionāli ir tur, kur reljefs un augšanas apstākļi ir mazāk piemēroti lauksaimniecībai, – piemēram, zemās un purvainās vietās.
"Lielo mašīnu ražotāji arvien vairāk gatavo lielākas un smagākas. Taču Latvijas gadījumā tas nav tik ļoti vajadzīgs," uzsver Inkins.
Meža apsaimniekošanas plāns
Viens no LVM stratēģiskajiem mērķiem ir palielināt apsaimniekojamo mežu devumu globālo klimata pārmaiņu mazināšanā. Tas sasaucas ar Latvijas apņemšanos līdz 2050. gadam sasniegt klimata neitralitāti.
Šī ilgtermiņa mērķa sasniegšanai LVM veic pasākumus CO2 emisiju samazināšanai ražošanas procesos un CO2 piesaistes palielināšanai mežaudzēs, vienlaicīgi nodrošinot bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un vides vērtību inventarizāciju.
LVM uzdevumi klimata mērķa sasniegšanai ietver mežizstrādes negatīvās ietekmes mazināšanu, saudzīgu mežizstrādi, novēršot risu veidošanos un CH4 emisijas no augsnes, kā arī saudzīgas mežizstrādes tehnoloģijas koksnes bojājumu samazināšanu un koksnes produktu iznākuma palielināšanu.
Raksts tapis sadarbībā ar AS "Latvijas valsts meži".