Jelgavas novada domes opozīcijas deputāti šonedēļ nesekmīgi mēģinājuši gāzt no amata domes priekšsēdētāju Madaru Lasmani (LA), noskaidroja aģentūra LETA.
Jelgavas novada domes opozīcijas deputāti mēģinājuši gāzt no amata domes priekšsēdētāju Lasmani
Septiņi Jelgavas novada domes deputāti Ulda Aināra (JV) vadībā izteikuši pretenzijas domes priekšsēdētājam, parakstot iesniegumu par viņa atbrīvošanu no amata. Otrdien domes sēdē stundu ilgās debatēs deputāti skaidrojuši sava iesnieguma tapšanas iemeslus un lūguši skaidrojumus par dažādiem domes lēmumiem.
Beigās par Lasmaņa atcelšanu no amata nobalsoja septiņi deputāti, pret bija pārējie 11, līdz ar to domes priekšsēdētājs palika amatā.
Ainārs atzina, ka pēc vēlēšanām atbalstījis Lasmani domes priekšsēdētāja amatam, bet esot "pamatīgi kļūdījies", jo Lasmanis nepildot tos pienākumus, kas noteikti pašvaldību likumā, tai skaitā, nepārstāvot pašvaldību tiesvedībā par Ozolnieku ledushalli.
Ainārs pieminēja arī jau iepriekš cilāto jautājumu par viņa ieskatā pašvaldībai neizdevīgo Zemgales veselības centra koncesiju, sakarā ar kuru jau pērn oktobrī jau tika rosinājis domes atlaišanu.
Deputāts arī pauda, ka piektdien no rīta saņēmis paziņojumu, ka ir sasaukta ārkārtas domes sēde un atsūtīta budžeta dokumentu paka, ar kuru atvēlētajā laikā fiziski nav bijis iespējams iepazīties. "Jaunajā pašvaldību likumā ir noteikts, ka ārkārtas sēdes nedrīkst sasaukt par budžeta jautājumiem un ir jānodrošina iespēja iepazīties ar dokumentiem," sacīja Ainārs. Budžetā esot paredzēts 200 000 eiro jeb 15% finansējuma samazinājums bērnu ēdināšanai skolās, vienlaikus veicot iepirkumu ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšanai pašvaldības pasākumos un semināros par 115 000 eiro, tai skaitā arī domes pieņemšanām - par 37 500 eiro. "Tās ir nesamērīgas dzīres," uzskata deputāts.
Deputāts Andris Ozoliņš (LZP) informēja, ka KNAB ir sodījis Lasmani par paskaidrojumu nesniegšanu tiesai, kā arī ka Lasmanis it kā vērsies kādā no tiesībsargājošajām institūcijām ar iesniegumu pret domes deputāta Aināru.
Lasmanis apstiprināja, ka tiešām vērsies tiesībsargājošajās instancēs, jo "sajutis draudus no Aināra kunga un par to informējis attiecīgās tiesībsargājošās iestādes".
Tāpat gan Ozoliņš, gan Ainārs minēja vairākus lēmumus, kas pieņemti ārpus domes sēdēm, neinformējot par to deputātus.
Deputāts Pēteris Vaļeckis (LZS) pauda viedokli, ka savā darbā Lasmanis parādījis, ka neizprot nedz savas tiesības, nedz pienākumus un domi vada nemākulīgi. Ir saņemta vēstule no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kas tiek slēpta no deputātiem un atklāj neizdarības no priekšsēdētāja puses, sacīja Vaļeckis.
"Domes priekšsēdētājs sadarbojas tikai ar tiem deputātiem, kuri viņu atbalsta, bet pārējiem uz visiem jautājumiem atbild - varat izteikt savu viedokli balsojot. Bet mēs kā deputāti esam līdzatbildīgi par to, kas notiek," pauda Vaļeckis.
Vaļeckis arī norādīja, ka kādas pašvaldības kapitālsabiedrības vadībā iecelts kandidāts, kurš neatbilst ne Ministru kabineta noteikumiem, ne arī izsludinātā amata konkursa prasībām, neprecizējot, par kuru no kapitālsabiedrībām runā.
Par Lasmaņa atbrīvošanu no amata balsoja Ainārs, Artūrs Semjonovs (JV), Jānis Počs (LZS), Vaļeckis, Jānis Kažotnieks (LZP), Ģirts Neija (LZP) un Ozoliņš.