Ne Satversmes aizsardzības birojs, ne Valsts drošības dienests mums neatklāja, vai šāda pārbaude par Avenu patlaban notiek.
Neoficiāla informācija liecina, ka "melnajā sarakstā" saistībā ar izlūkošanas riskiem iekļauts SIA "Klauģu muižas" pārvaldnieks, Krievijas pilsonis Aleksejs Gaponovs. Viņš koordinēja saimnieciskos darbus Avena īpašumā, kā arī iekšējās drošības jautājumus.
Otrs ar Avenu saistītais, kuram arī ieceļot Latvijā ir aizliegts, ir "Klauģu muižas" iekšējās drošības dienesta vadītājs Vladimirs Smirnovs. Smirnovs ir atbildīgs par apsardzes darbu arī citos Avena uzņēmumos Krievijā un arī vada ar Avenu saistītus Krievijā reģistrētus uzņēmumus. Abi melnajā sarakstā iekļautie atbalsta Krievijas agresiju Ukrainā.
Avenam Latvijā iesaldēti ir ne tikai līdzekļi bankās, un īpašumi. Arī labdarības organizācijas, tai skaitā viņa dibināts fonds "Paaudze", ir pakļauts sankcijām. Valsts ieņēmumu dienests pērn aprīlī tam atņēmis sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Bet fonds nav likvidēts.
Krievijas nežēlīgā iebrukuma gadadienas priekšvakarā Ogres novada mērs Egils Helmanis sadarbībā ar fondu Ogres mākslas un vēstures muzejā bija iecerējis izstādīt Avenam piederošos pirmskara latviešu mākslas porcelāna darbus.
Kolekcija, kuru mērs sauc par unikālu un iepriekš neredzētu, pirms 8 gadiem ir izrādīta Madonā, tāpat tā bijusi izstādīta arī Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī un Rīgā. Ja mākslas darbi tiktu atvesti uz Ogres muzeju, tos būtu jāapdrošina.
Parasti šīs izmaksas sedz muzejs. Šai gadījumā tā būtu Ogres novada pašvaldība, jo muzejs atteicās no jebkādu līgumu slēgšanas ar sankcijām pakļauto Avena fondu. Par sankciju pārkāpšanu var draudēt arī kriminālatbildība .Sods tādā gadījumā varētu attiekties uz pašvaldību.