Ceturtdien, 2. februārī, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un 15 citi komisāri, kā arī Eiropadomes prezidents Šarls Mišels bija vizītē Kijivā. Tikšanās laikā tika pausta atzinība Ukrainai un pārrunāta atbalsta piešķiršana dažādās jomās – Ukrainas atjaunošana, reformu veicināšana, vienotais tirgus, viesabonēšanas tarifi, enerģētika, pētniecība un inovācijas, kā arī jaunās sankciju paketes jautājumā. Tomēr ko šī vizīte nozīmē plašākā mērogā Ukrainai, Eiropas Savienībai un Krievijai?
Pirmkārt, notikušais samits sniedz skaidru norādi – Eiropas Savienība nav pagurusi vai gatava atkāpties no visu veidu palīdzības sniegšanas Ukrainai. Kā preses konferencē ceturtdien norādīja fon der Leiena: “Mūsu klātbūtne Kijivā dod skaidru signālu – Eiropas Savienība būs ar Ukrainu ilgtermiņā. Mēs aizstāvam Ukrainu, cilvēku pamattiesības un cieņu pret starptautiskajām tiesībām.”
Arī Šarls Mišels piektdien apgalvoja, ka “Eiropas Savienību Kremlis nav iebiedējis un neiebiedēs, un Ukraina un Eiropas Savienība ir viena ģimene.”
Abu amatpersonu nostāju papildina sniegtais atbalsts enerģētikas sektorā gan izsniedzot ukraiņiem LED spuldzes un ģeneratorus, gan arī veicinot enerģētisko neatkarību caur atjaunojamo energoresursu ražošanas partnerību. Par ES apņemšanos liecina arī desmitā sankciju pakete pret Krieviju, kuras sastādīšanu plānots pabeigt 24. februārī, tieši gadu pēc agresorvalsts iebrukuma Ukrainā. Vizīte ir devusi skaidru zīmi Krievijai – Eiropa neatkāpsies.