Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa

Iecienīta pārtikas produktu grupa Krievijā draud palikt bez iepakojuma (5)

Foto: dpa/scanpix

Krievijā turpinās nedienas, ko radījušas Eiropas Savienības sankcijas. Janvāra beigās kļuva zināms par problēmām saistībā ar ieraugu, kādēļ Krievijas tirgus teorētiski var palikt bez skābā krējuma, taču šonedēļ problēmas skārušas arī desu iepakojumu nozari.

Krievijā ar katru dienu pieklust propagandistu un Vladimira Putina režīma atbalstītāju smiekli par Eiropas Savienības noteiktajām sankcijām. Kļuvis zināms, ka pārtikas ražošanas nozarē izveidojies desu iepakojumam nepieciešamās plēves deficīts, vēsta “Forbes”. Šo faktu atzīst arī Krievijas propagandas izdevums “Izvestija”.

Tiek norādīts, ka gaļas produkcijas iepakošanai paredzētā plēve, kuru plaši izmantojuši Krievijas pārtikas ražotāji, tika importēta no uzreiz septiņu Eiropas Savienības valstu rūpnīcām, taču tagad sankciju dēļ plēves piegādes ir apturētas.

Tagad Krievijas pārtikas ražotāji ir spiesti iepirkt iepakojuma materiālu “draudzīgajā” Ķīnā, kas izvirzījusi visai smagus nosacījumus – par plēves piegādēm jāveic priekšapmaksa vai jāīsteno paralēlais imports. Turklāt plēves piegādes no Ķīnas aizņem ļoti ilgu laiku – līdz pat 10 mēnešiem no pasūtījuma brīža.

Tieši tāpēc Krievijas ražotāji cenšas nodrošināties ar desas iepakojuma plēvēm gadu uz priekšu, kā rezultātā desas gala cena pieaugusi par 70%.

Paredzams, ka kara dēļ Krievijas pārtikas nozare cieš un cietīs ļoti lielus zaudējumus, un vairāki pārtikas ražotāji brīdinājuši, ka “ilgi neizturēs darbu ļoti neizdevīgos apstākļos”.

Interesanti, ka par šo situāciju pārtikas ražotāji brīdinājuši jau pagājušā gada aprīlī. Eiropas Savienība liegumu piegādāt dažāda veida produktu iepakojumus īsteno kopš pagājušā gada jūnija.

Krievijas problēma ir tā, ka 90% desu, cīsiņu un servelāžu tiek apvilkti ar plēvi, kāda Krievijā netiek ražota vispār.

Pašlaik plēve tiek ievesta no Ķīnas, taču – ir vērojami pārrāvumi piegāžu ķēdēs.

Krievijas Lauksaimniecības ministrijas pārstāvis apstiprinājis, ka šajā brīdī lielākā daļa gaļas pārstrādes uzņēmumu saskaras ar iepakojuma materiāla trūkumu, kā rezultātā ir traucēts šo kompāniju darbs. Pašlaik ministrija izstrādājot risinājumus, kā palielināt iepakojumu vietējo ražošanu, kā arī uzlabot importa shēmas.

Nozares pārstāvji atzinuši, ka Krievijā ir divi uzņēmumi, kuri ražo dažāda veida pārtikas iepakojumus, taču to kvalitāte ir zema. Katram produktam atpazīstamību rada iepakojuma krāsa un marķējums, ko ražotājam ir ļoti svarīgi saglabāt, tāpēc līdz šim iepakojumiem izvēlēti Eiropā ražotie materiāli, kas ir daudzkārt kvalitatīvāki nekā Krievijā ražotie.

Svarīgākais
Uz augšu