Man ir bijuši fantastiski kolēģi, un vadītāji ir bijuši nevis bosi, bet līderi - arī ar sirdi un terminatora darba spējām. Un smagos brīžos slimnīca bija kā labs draugs - mēs salāgojāmies, man nāca pretī... Bija laiks, kad es tikai darbā jutos funkcionēt spējīga, jo, uzvelkot formu, mēs mediķi, kļūstam vairs ne par sevi. Emocijas un savs grūtums paliek otrā plānā, reizēm pat piemirstas.
Ne es pirmā, ne pēdējā...
Pēdējie gadi ir bijuši smagi, tie ir atstājuši nospiedumu ikviena cilvēka raksturā un uztverē. Pacienti komunikācijā ir kļuvuši “grūtāki”. Sistēma ar visu galā netiek. Tā brauc uz idejas vārdā visu paveikt gatavo rezervēm. Tomēr tās ir limitētas.
Lasu es par budžeta samazināšanu stacionāriem, ka celšot algas, bet kontrolēs nostrādātās stundas ne tikai vienā iestādē. Strādāt nav kam, virsstundas īsti nevar apmaksāt - tas ir cikliski un reizēm var, reizēm ne - mediķu algas un virsstundas līdz galam atrisinātas nav.
Var to visu “norīt” un samierināties cerībā uz kaut ko, piemēram, uz priekšnieku noturību cīņā par padoto interesēm. Es biju izvēlējusies būt pie tādiem, kas prasa, var sabraņīt, vienmēr par svētām turējuši pacienta intereses un vajadzības, bet par to arī bijuši īsta mūra siena. Paldies par to RAKUS Gaiļezers Neatliekamās medicīniskās palīdzības klīnikas vadītājam Aleksejam Višņakovam un NMPD BAC “Krasts” vadītājam Rafaelam Ciekuram. Tās stundas, ko viņi spēj strādāt, paveikt nepaveicamo ar limitētiem resursiem, esot dažādās lomās un kvalitātēs, visu paspējot un par svētu turot kvalitāti - es to apbrīnoju.