VUGD pārstāvis saka, ka dienestā kādreiz ir bijusi doma tādu veidot, bet “vienmēr esam atdūrušies pret kaut kādām finansiālām lietām” un tā arī neesot bijusi prioritāte. Tāpat līdz šim neesot izdevies izveidot šādu starptautiska līmeņa komandu glābšanas darbiem meža ugunsgrēkos, jo tur prasīto glābēju skaits ir vēl lielāks: “Bija tāda ideja, bet mēs atdūrāmies pret to, ka tas prasa vienlaicīgi 60 cilvēku komandas izslēgšanu no ikdienas aprites. Un ja mēs paskatāmies uz šodienas ainu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kur tomēr ir šis kadru trūkums, mēs arī to pat šobrīd nevaram atļauties no tāda aspekta.”
Prasības par cilvēku skaitu no EK puses gan plānots mainīt, saka Kolbergs. Lai izveidotu komandu, kas var iesaistīties zemestrīcē cietušo glābšanā, esot arī jāatvieglo lēmumu pieņemšanas process valdības līmenī, lai valsts par savu vienību nosūtīšanu un finansējuma piešķiršanu varētu lemt operatīvi.
Re:Check ceturtdienas rītā Ārlietu ministrijai arī jautāja, kāpēc finansiālā palīdzība ir tik maza. ĀM pēc būtības neatbildēja. Tāpat kā IeM tā norādīja, ka palīdzības veids un apjoms vēl varot mainīties atbilstoši Turcijas vajadzībām un Latvijas iespējām.
Ceturtdienas vakarā abas ministrijas Re:Check informēja, ka Latvija plāno sniegt arī humāno palīdzību Turcijai. Latvija no valsts materiālajām rezervēm zemestrīcē cietušajiem nosūtīšot 5000 segas, apsildāmās teltis un cita veida aprīkojumu 200 000 eiro apmērā. Piektdien no rīta IeM šo informāciju izziņoja publiski, attiecīgs lēmums tika pieņemts valdības ārkārtas sēdē piektdienas rītā.