Piedņestru Krievija izmanto, lai traucētu Moldovai iestāties Eiropas Savienībā, jo šāds iesaldēts konflikts neļauj skaidri noteikt Moldovas robežas. Ukrainas kara laika sākumā pastāvēja bažas, ka Putins plāno veikt operācijas, iesaistot arī Piedņestras teritorijā vēl no 1990. gadu palikušās Krievijas armijas vienības.
Pagājušā gada aprīlī notika vairākas provokācijas, lai visticamāk radītu pamatu Krievijai nākt un ieviest kārtību. Trīs vīrieši ar granātmetējiem apšaudīja Piedņestras specdienesta ēku.
Ģeopolitikas pētījumu centra direktors Māris Andžāns skaidro: "Tas ir Krievijas rokraksts. Izveidot iesaldētos konfliktus, kas jebkurā brīdī var atdzīvoties, un tādi konflikti ir potenciāli vairākās vietās, un tādas tā sauktās valstis ir ne tikai Piedņestra, Dienvidosetija, Abhāzija Gruzijas teritorijā, Kalnu Karabaha Azerbaidžānas teritorijā.
Tur, protams, stāsts ir citādāks. Un pavisam nesen arī tā sauktās Luganskas un Doņeckas tautas republikas bija līdzīgs stāsts.
Kur Krievija izveido šādas teritorijas, pat atzīst par neatkarīgām. Protams, ar valstiskumu tur ir diezgan maz saiknes. Un Piedņestru noteikti Krievija atstāja kā kārti uz nākotni. Gan attiecībā uz Moldovu, gan uz Ukrainu, un tas ir veids, kā kontrolēt šīs valsts likteni."
Tagad jau pēc visa notikušā žurnālisti spējuši izsekot, gan kā Antjufejevs pirms 2014. gada regulāri ar viltotu pasi iebraucis Ukrainā un no Odesas lidojis uz Maskavu,
gan kā pa Ukrainu pārvietojies ar diplomātisko transportu. Moldovas žurnālisti saka - ja ukraiņi jau laikus būtu neitralizējuši Antjufejevu, iespējams, tas ietekmētu vēlāk notiekošo Krimā un Donbasā.