Viņš norādīja, ka psihiatrija ir nozare, kurā nav instrumentālo tehnoloģiju, tajā ir svarīgas smadzenes. Ārsti nav piesaistīti aprīkojumam, taču viņi strādā ar kaut kādu konkrētu motivāciju, līdz ar to bez kaut kādiem papildu attīstības plāniem un jauno darbinieku bēgšanu situācija beigsies bēdīgi.
Psihiatru asociācija bija tikusies arī ar veselības ministri Līgu Meņģelsoni, lai pārrunātu psihiskās veselības aprūpes attīstību. Pēc Taubes paustā, ministre it kā izprot situāciju, taču tas nemaina to, ka finansējuma psihiatrijas jomai nav nemaz.
"Es vairāk baidos, ka tas atsauksies uz pacientiem, viņu ēdināšanu. Mēs nevaram psihiatrijas pacientiem prasīt, lai viņi paši pērk ēdienu, jo mūsu pacienti ir cilvēki ar invaliditāti ar ļoti mazie ienākumiem, bez pacientu iemaksām. Rezultātā būs kaut kādas dakteru atlaišanas, personāla samazināšana - tas viss ir diezgan satraucoši," atzina Taube.
Kā vēstīts, valdības atbalstītajā šī gada budžeta projektā veselības nozarei plānoti 1,6 miljardi eiro un prioritārajiem pasākumiem jeb papildus nozarei plānoti 85,8 miljoni eiro, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).
VM norāda, ka ar veselības aprūpes nozarei 2023.gadā plānotajiem papildus 85,8 miljonus eiro būs iespējams vien daļēji risināt nozares problēmas un uzlabot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Finansējums tiks novirzīts tādu prioritāšu īstenošanai kā onkoloģijai, bērniem un atalgojumam.
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) un Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) gan ir pārliecinātas, ka valdības sagatavotais valsts budžeta projekts 2023.gadam paredz pasliktināt veselības aprūpe kvalitāti.