Kā liecina vairāku avotu teiktais, šobrīd šajā izmeklēšanas daļā nav novērojama īpaša virzība.
Vācijas drošības dienesti, asistējot KNAB cilvēkiem, 2019. gadā Luca birojā veica kratīšanu. Izkratīja arī Luca sadarbības partnerus Zviedrijā un Spānijā. Tika izņemti vairāki dokumenti. Bet tiem šo gadu laikā Latvijas izmeklētājiem tā arī nav izdevies piekļūt. Visus šos gadus notiekot Luca advokātu tiesvedība Vācijas tiesā par to vai šāda kratīšana bija likumīga. Kratīšanās izņemtie materiāli tikmēr atrodas Vācijas tiesībsargu rokās.
Ja KNAB izdotos pierādīt, ka šādi apmaksāta nevis Rīgas reklamēšana, bet politiskie konsultanti partijai "Saskaņa", tas būtu smags likuma pārkāpums.
2. RTAB un nesaimnieciskums
Otrais izmeklēšanas virziens ir saimnieciskie darījumi, par kuriem atzinumu sniegusi arī Valsts kontrole (VK). Tā secinājusi, ka galvaspilsētas dome biedrībās un nodibinājumos izšķērdējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.
RTAB darbiniekiem pa labi un kreisi pirktas dāvanu kartes, apmaksāti ceļojumi pat darbinieku ģimenes locekļiem, muzeju apmeklējumi un citas izklaides.
Kad vēl pirms KNAB sāktās izmeklēšanas savā revīzijā VK lūgusi pamatot kāda darbinieka izdevumus komandējumiem, restorānu apmeklējumiem, ziedu, alkohola, pārtikas produktu un pat dzintara kaklarotu pirkšanai, šādi dokumenti nebija atrodami. Arī par šo izmeklēšanas virzienu līdz šim no KNAB publiskas ziņas par plašākiem rezultātiem nav saņemtas.
3. RTAB un fiktīvie darbinieki
Un trešais virziens ir tas, ko KNAB šonedēļ nodeva prokuratūrai. Lieta ir par tā saucamajiem RD fiktīvajiem darbiniekiem. "Nekā personīga" un arī citi žurnālisti bija izskaitļojuši daudzus "Saskaņas", kā arī "Gods kalpot Rīgai" cilvēkus, kuri "uz papīra" skaitījās pieņemti darbā RTAB, bet, visticamāk, savus pienākumus nepildīja. Vai arī tie bija formāli. Kā, piemēram, pārpublicēt tobrīd nodibinājuma "Rīga.lv" veidotajā portālā citu mediju jau uzrakstītas ziņas un rakstus.