Vai tev ir kādas spilgtas atmiņas par brīžiem, kad, filmējot seriālus, esi nonācis briesmās?
Būsim godīgi - mēs filmējam seriālu, tāpēc aizkulisēs vienmēr stāvēs mediķi un cilvēki, kuriem atliek piezvanīt, un viņi nogādās mūs drošībā. Par spīti tam, ņemot vērā vidi, kurā dodamies piedzīvojumos, riski pastāv vienmēr.
Darbojoties izdzīvošanas nozarē un filmējot šāda satura seriālus, riskē visi - ne tikai es, bet arī visa filmēšanas komanda.
Brazīlijā tu vari attapties, ejot cieši blakus anakondai, jo anakondai patīk peldēt un viņa var tevi vērot zem ūdens. Tomēr jāsaka, ka dzīvību biežāk apdraud nevis dzīvnieki, bet tādas lietas kā, piemēram, nepietiekama ūdens daudzuma uzņemšana, tāpēc skatītāji var tikai iedomāties, cik patiesībā bīstami ir dzīvot vidē, kur nav pieejami dzeršanai paredzēti trauki un nav iespējas dzeramo ūdeni paņemt līdzi lietošanai vēlāk.
Filmējot seriālus, iepriekš vienmēr tiek izvērtēti riski. Daudz bīstamāks bija laiks, ko pavadīju, izstaigājot Amazoni un filmējot ekspedīciju, kas ilga divarpus gadus. Drošības grupu un riska izvērtējumu toreiz nebija, es burtiski gāja cauri Amazones lietus mežam ar nelielu HD videokameru. Tas bija ārpus visām saprāta robežām, un es domāju, ka tāpēc neviens to iepriekš nebija darījis. Ja šodien tiktu veikts riska izvērtējums izdzīvotāja pārgājienam cauri Amazones sirdij, neviens neprognozētu pozitīvu iznākumu, jo pastāvētu pārāk daudz dzīvībai bīstamu faktoru. Bieži vien vislielākais risks ir nevis jaguāri vai elektriskie zuši un čūskas, bet gan pa ceļam satikti cilvēki. Piemēram, ejot cauri cilšu teritorijām, saņēmu nāves draudus, un pastāvēja tiešām reālas briesmas, tāpēc bieži vien vienīgā drošā vieta bija mana šūpuļtīkla gulta, kurā naktīs raudāju emocionālā sloga dēļ. Tas nav salīdzināms ar briesmām, ko izjūtu, filmējot seriālus, jo Amazone bija ļoti spēcīgs, dziļi emocionāls pārdzīvojums.