Praktisks darāmo darbu saraksts: lietas, ko darīt katru vakaru, nedēļu, mēnesi
Nav jēgas uzturēt kārtību, kura ir tikai šķietama. Tāpēc, pirms pārrunā darāmos darbus ar partneri vai ģimeni, izveido vispiemērotāko darbu sistēmu.
«Pirmkārt, ir jāatbrīvojas no nevajadzīgiem priekšmetiem vai dublikātiem, kas netiek izmantoti vai nepatīk. Otrkārt, visas lietas, apģērbi un citi sadzīves priekšmeti loģiski un sistemātiski jāsagrupē un jānovieto tiem paredzētajā vietā. Lielisks risinājums ir kastes, kas palīdz ietaupīt vietu, ļauj viegli visu atrast un uzturēt kārtību. Kad tas ir izdarīts, var pārdomāt ikdienā, nedēļā un mēneša griezumā veicamos darbus.
Patiesībā, kad ir ieviesta noteikta rutīna, tās uzturēšana bieži ir tik ērta un ātra, ka nav nepieciešams īpašs tīrīšanas plāns.
Tomēr dažkārt plāns ir uzskatāms atgādinājums, kas var palīdzēt,» stāsta D. Gulbe.
Lielākā daļa ikdienas darbu tiks paveikti katru vakaru. Tāpēc ir svarīgi neaizmirst un pievērst uzmanību ikdienā iztīrīt virtuvi, tajā skaitā ielikt traukus mazgājamajā mašīnā un ieslēgt to, noslaucīt virsmas, ko esam izmantojuši, gatavojot vakariņas vai ēdot, nolikt produktus atpakaļ ledusskapī vai skapjos. Pievērs uzmanību arī citām telpām un lietām, kuras mēdz izmantot vakaros, – iztīri vannas istabas izlietni, ieliec drēbes skapī vai veļas grozā, pārliecinies, ka viesistaba vai atpūtas zona un tajā esošie priekšmeti – dīvāna spilveni, sega, grāmatas – ir sakārtoti.
Katru nedēļu ieplāno paveikt laikietilpīgākus darbus, piemēram, aplaistīt augus, noslaucīt putekļus no mēbelēm, tostarp palodzēm un plauktiem, izsūkt un izmazgāt grīdas.
Neaizmirsti pārbaudīt ledusskapja saturu – pārskati pārtikas krājumus un produktu derīguma termiņus, iztīri ledusskapja plauktus. Bet katru mēnesi – pievērs uzmanību kādam konkrētam plauktam vai atvilktnei, kas jāsakārto vai jāpārkārto, un pārskati mantas, ko vairs neizmanto.
Vairāk ideju un speciālistu ieteikumus labākai dzīvei mājās meklē šeit.
Raksts tapis sadarbībā ar IKEA.