Katram ievainotajam vajadzētu saņemt trīs miljonus rubļu lielu kompensāciju. Tā kā ievainoto skaits ir vismaz divas reizes lielāks nekā bojāgājušo skaits, tad arī šajā jomā izdevumi ir teju vienlīdzīgi ar bojāgājušo kompensācijām.
Neraugoties uz Krievijas gatavību mobilizēt vēl pusmiljonu cilvēku, rodas jautājums – vai Krievijas budžets būs spējīgs izturēt šādu kompensāciju slodzi?
Zaudētie karavīri
Pēdējās nedēļas ir kļuvušas katastrofālas Krievijai, ja runā par dzīvā spēka zaudējumiem. Periodā no 24. janvāra līdz 24. februārim, pēc Ukrainas Bruņoto spēku datiem, Ukrainā likvidēti 23 680 Krievijas karavīri. Tas ir vairāk nekā kara pirmajā mēnesī un četras reizes vairāk nekā Krievijas vidējie zaudējumi pērnvasar.
Lai segtu zaudējumu, Krievija izmanto slikti sagatavotus mobilizētos, kā arī turpina izvirzīt ļoti ambiciozus plānus, kas visā frontes līnijā nozīmē arvien lielākus zaudējumus.
Tanki
Krievija ilgi investējusi savās tanku armijās, cenšoties radīt spēku, no kā baidīsies visa Eiropa. Tomēr gadu vēlāk kļuvis skaidrs, ka teju visas tanku armijas ir cietušas milzīgus zaudējumus. Pērnā gada rudenī kļuva zināms, ka Krievija zaudējusi Pirmo tanku armiju, kas bija lielākais tanku formējums Eiropā.
Kopumā 12 mēnešu laikā Ukrainas Bruņotie spēki iznīcinājuši 3350 tankus. Tas ir vairāk, nekā Krievijai bija kara sākumā (kara sākumā Krievija bija sagatavojusi karam 3330 tanku, liecina “The Military Balance” dati).
Zaudējumi ir tik lieli, ka Krievijai nācās atvērt savas ilgstošās glabāšanas noliktavas. Tajās atradās vēl aptuveni 2000 vecāku modeļu, kaujasspējīgi tanki. Tomēr biedēšana ar to, ka “Krievijas noliktavās atrodas desmitiem tūkstošu padomju tanku”, izrādījās mīts.