Gunda Reire uzsvēra, ka Latvijas nostāja attiecībā uz Ukrainas tiesībām uz suverenitāti un teritoriālo integritāti ir stingra un nemainīga un ka Latvija atbalsta Ukrainas eirointegrācijas ceļu. Viņa arī norādīja uz nepieciešamību izveidot ANO tribunālu kara noziegumu sodīšanai un pateicās par Latvijas sabiedrības ieguldījumu palīdzības sniegšanā, atgādinot, ka tieši Latvija saziedoja pirmo miljonu.
Reire norādīja, ka Ukraina karo arī mūsu karu, turklāt sekretāre uzsvēra drošības stiprināšanas nozīmi ne tikai austrumu robežā un NATO ietvaros, bet arī katra individuālajās izvēlēs, kas izpaužas vairākās jomās – kultūrā, sportā, valodas lietojumā un dezinformācijas atspēkošanā.
Katarina Plātere atgādina, ka Krievijas uzbrukumi sabiedrībai sākušies jau pirms 2014. gada, iejaucoties informācijas telpā un valstu iekšpolitikā, tāpēc lineāri, vienreizēji pasākumi šādā līmenī nelīdz. Plātere norādīja, ka darbības virzieni, kas tika nosprausti bija pareizi un joprojām ir aktuāli, tomēr, runājot par papildus pasākumiem, kurus Ārlietu ministrija vēl varētu veikt, viņa stāsta, ka tie ir sankciju apiešanas iespēju mazināšana un skaidrošanas darba veikšana valstīs, kurās varētu iestāties ārkārtas sajūtas notrulināšanās, jo tām nav tiešas robežas ar Krieviju. Pēc viņas teiktā, gada laikā sabiedrības atbalsts Ukrainai ir pieaudzis un svarīgi ir nezaudēt vienotību un jaudu, kā arī turpināt izdarīt spiedienu uz Krieviju.
Andris Sprūds runāja par solidaritātes nozīmi Eiropā, Ukrainā un Latvijā no parlamentārās perspektīvas un norādīja, ka iepriekš Eiropas līmenī šāda solidaritāte vēl neesot bijusi.