Kad ASV laikraksts “The Washington Post” 2017.gada 17.februārī prezentēja savu jauno saukli “Democracy Dies in Darkness” (“Demokrātija tumsā mirst”), cilvēki ASV mediju pasaulē par to nereti smīkņāja.
Tomēr jau tobrīd, kad vēl nebija pagājis mēnesis, kopš Donalds Tramps stājās ASV prezidenta amatā, bija skaidrs, ka tradicionālo mediju uzticamības iznīcināšana būs viena no jaunā prezidenta prioritātēm, kas ietvers nekaunīgu, pat līksmu melošanu un faktu noliegšanu.
“The Washington Post” toreiz apņēmās sekot līdzi visiem Trampa meliem.
Laikraksts vēlāk saskaitīja, ka savas prezidentūras četru gadu laikā Tramps bija publiski melojis 30 573 reizes.
Gandrīz nekavējoties pēc kļūšanas par prezidentu Tramps sāka tradicionālos medijus dēvēt par “amerikāņu tautas ienaidnieku”. Termins “viltus ziņas” kļuva par standarta Trampa un Baltā nama atbildi uz dažādiem mediju rakstiem, kas prezidentu atspoguļoja ne tajā pozitīvākajā manierē. Šādu rakstu bija ļoti daudz. Paziņojums “viltus ziņas” bieži bija vienīgā Baltā nama reakcija uz šādiem rakstiem.
Abpusējas aizdomas, acīmredzamu iemeslu dēļ, ir neatņemama valdības amatpersonu un preses pārstāvju attiecību sastāvdaļa, tomēr normālos apstākļos abas puses saprot nepieciešamību saglabāt vismaz šķietamu draudzīgumu un pieklājību, raksta ASV izdevums “The New Yorker”.
Žurnālistiem nepieciešama piekļuve amatpersonām, lai viņi varētu rakstīt savus rakstus, bet politiķi vēlas, lai šie raksti būtu viņiem iespējami labvēlīgi. Žurnālisti arī vēlas, lai viņu raksti būtu godīgi un objektīvi, savukārt politiķi vēlas izskatīties atklāti un godīgi. Abas puses ir gatavas pieņemt zināmu devu otras puses liekulības.