Piektkārt, tā ir atbalsta sniegšana Libānas bruņotajiem spēkiem pasākumu veikšanā, lai apgabalā starp Zilo līniju un Litani upi, neatrastos neautorizēts bruņots personāls un ieroči. Sestkārt, mandāts papildināts ar palīdzības sniegšanu Libānas valdībai pēc tās lūguma, nodrošinot tās robežas, lai novērstu neatļautu personu un ieroču iekļūšanu Libānā.
UNIFIL uzdevumu izpildi nodrošina 10 122 miera uzturētāji no 48 valstīm. Valstis ar vislielākajām kontribūcijām ir Indonēzija, Itālija un Nepāla.
Ņemot vērā Latvijas kopējo mērķi 2025.gadā kandidēt uz ANO Drošības Padomes nepastāvīgā locekļa pozīciju 2026./2027.gadā, ir nepieciešams strādāt pie aktīvākas iesaistes ANO miera uzturēšanas centienos.
Dalība operācijās un misijās ir viens no visredzamākajiem instrumentiem Latvijas atpazīstamības veicināšanā. Iesaiste ANO operācijās veicina Latvijas kā nopietna un uzticama partnera tēlu starptautiskā miera un drošības stiprināšanā, un starptautiskajām tiesībām atbilstošu starptautisko attiecību sekmēšanā.
Lai atbalstītu mērķi kandidēt pozīcijai ANO Drošības Padomē, Aizsardzības ministrijas kompetencē ir veicināt aktīvāku iesaisti ANO miera uzturēšanas operācijās, līdz ar to Aizsardzības ministrija ir strādājusi pie šādu iespēju identificēšanas un izvērtēšanas. Izvērtējot ANO operāciju klāstu un to bīstamību, nodrošinājumu un operacionālo partneru izvietojumu, kā viens no iesaistes virzieniem tika identificēts UNIFIL.
Dalība šajā operācijā ne tikai sniegs ieguldījumu starptautiskās sadarbības mērķu īstenošanā, bet arī stiprinās NBS operacionālā un taktiskā līmeņa sadarbību ar Itālijas bruņotajiem spēkiem, kā arī sniegs neatsveramu pieredzi jaunā operacionālajā vidē.