2. Ievies pārmaiņas pakāpeniski
Mums ir jāpieņem, ka izmaiņas nenotiks vienā dienā. Tās prasīs laiku, un visām pusēm būs jāpielāgojas darīt lietas savādāk. Tāpēc izmaiņas jāievieš pakāpeniski un otrai pusei jābūt pacietīgai. Jāsaprot, ka citi cilvēki var lēnāk pielāgoties pārmaiņām un veikt tiem uzticētos uzdevumus, jo līdz šim iepriekš tas nav ticis darīts. Līdz ar to sākotnēji varētu šķist, ka nekādas izmaiņas nenotiek.
“Iesaku nesalīdzināt katras puses pienākumus. Tas attiecas ne tikai uz mājas darbiem, bet arī citiem darbiem, ko katrs no mums veic ikdienā. Ja mēs sāksim salīdzināt, kura no pusēm strādā nozīmīgāku vai grūtāku darbu, tas nepalīdzēs. Savstarpēji vienojieties par tiem uzdevumiem, kas vienkārši ir jāpaveic, atklāti komunicējiet un pārrunājiet katrai pusei uzdotos darbus un mēģiniet tos izpildīt.
Problēmas rodas, kad salīdzinām paveikto, un tas var demotivēt otru pusi, kura cenšas. Ja mēs sāksim salīdzināt un vainot viens otru, mēs strīdiem tērēsim vairāk enerģijas, nekā problēmas risināšanai,”
3. Pieturies pie saskaņotā plāna
Ja esi piekritis noteiktam plānam un sadalījis atbildību par veicamajiem uzdevumiem, pieturies pie tā. Atceries, ka otra persona sagaida, ka uzticētie darbi tiks paveikti saskaņotajā laikā.
Ja jūti, ka kaut kas netiks izdarīts, ir jāpārplāno vai jāatliek daži darbi, savlaicīgi pasaki to otrai personai, lai izvairītos no domstarpībām.
Arī tad, ja tu esi tas, kurš redz, ka ir pienācis laiks notīrīt putekļus, bet par to ir atbildīga otra persona un viņa vēl to nav pamanījusi vai palaidusi garām uzdevumu, pārjautā bez aizvainojuma, kas noticis. Jo ir pavisam dabiski, ka mēs vairāk un ātrāk pamanīsim lietas, pie kurām esam pieraduši un kuras esam darījuši, salīdzinājumā ar tiem, kas to nav. Atceries, ka mēs uz visu raugāmies no savas prizmas. Ja mēs iejustos partnera vietā, būtu mazāk strīdu.
Vairāk ideju un speciālistu ieteikumus labākai dzīvei mājās meklē šeit.
Raksts tapis sadarbībā ar IKEA.