Mums bijušas tik daudz partiju, biedrību un SIA ar skanīgiem nosaukumiem, ka reģistrā nav tik daudz brīvu nosaukumu, jo pēc likuma mēs nevaram izmantot [jau izmantotus nosaukumus]. Galvenais mērķis - ko mēs pazaudējām? Viens otru, tāpēc ka bija pandēmijas laiks, tagad kara situācija. Mēs gribējām savākties kopā.
Kopā, tā sanāca, ka mēs visvairāk šo vārdu izmantojām, tāpēc viņš iznāca. Es zinu, ka vis kaut kā viņu mēģina apspēlēt," skaidro Klementjevs.
Jaunais politiskais spēks piesaistījis "Saskaņas" biedrus no Ludzas, Rēzeknes pilsētas un novada. Interesi izrādot arī bijušie Saeimas deputāti. Viņi esot neapmierināti, ka "Saskaņa" kļuvusi pārāk liberāla.
Vēlēšanas parādīja, ka daļa viņu atbalstītāju savu balsi atdeva par "Stabilitātei", ko Klementjevs sauc par radikāļiem un populistiem. Pārējie nobalsoja par konservatīvākām partijām. Daži procenti nobalsoja par Latvijas Krievu savienību, "Suverēno varu" un vēl citām partijām, kas Saeimā neiekļuva.
No saskaņas atšķēlušies politiķi pieļauj, ka turpmāk vēlēšanās varētu startēt kopā ar citiem politiskajiem spēkiem, piemēram, Aināra Šlesera partiju "Latvija pirmajā vietā" vai Jūlijas Stepaņenko "Suverēno varu".
"Saskaņas" kongresā partijas vadībā ievēlēja trīs līdzpriekšsēdētājus. Viens no viņiem ir eiroparlamentārietis Nils Ušakovs. Viņš apgalvo, ka tieši nostāja pret Krieviju ir galvenais šķelšanās iemesls, un Bartaševiča piedāvātā partijas filozofija bijusi nepieņemama.
Bartaševiča nostāju atklāj ieraksts no "Saskaņas" biedru diskusijām pirms partijas kongresa. Pagājušajā nedēļā to publiskoja Saeimas deputāte Leila Rasima.