"Paši redzam, ka šie elektriskie skrejriteņi mētājas visur. Arī nomas. Esam saņēmuši no Bērnu slimnīcas aicinājumu sakārtot normatīvo regulējumu. Jo viņi norāda, ka arvien vairāk cieš arī bērni," pauda ministrs, piebilstot, ka tas tomēr ir pieprasīts pārvietošanās veids.
Lai saprastu, kas būtu labākais regulējums, būtu nepieciešams pētījums. Tam pagaidām zaļā gaisma vēl neesot dota.
"Neguvām vēl īsti atbalstu turpināt līdzīgā garā ar šiem skrejriteņiem. Bet sarunas turpinās. Katrā gadījumā – plinti krūmos neesam metuši," teica satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.
Risinājumiem jārodas jau šogad. Nākamo mēnešu laikā par regulējumiem cer vienoties satiksmes ministrs.
"Tam regulējumam bija jābūt jau vakar. Es domāju, ka pāris mēneši. Visiem jāsanāk kopā un jāsaprot, lai visu intereses iekļautas, lai ir kompromiss un pats galvenais, lai cilvēku mobilitāte pilsētā ir iespējama. Jo pats par sevi šis pārvietošanās veids nav slikts. Tas ir ērts, viegli lietojams. Bet kaut kādam regulējumam ir jābūt," teica Vitenbergs.
Eksperti prognozē, ka šovasar varētu pieaugt pieprasījumus pēc elektroskrejriteņiem, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.
Viņi norādīja, ka Rīgā visas vasaras garumā plānoti plaši būvdarbi, kas nozīmē, ka cilvēki meklēs mazākus, ātrākus transportlīdzekļus, ar kuriem no sastrēgumiem varēs izvairīties.