15.februārī Igaunijas parlaments kā vienu no 14.sasaukuma pēdējiem darbiem pieņēma grozījumus Būvniecības kodeksā, Plānošanas likumā un vairākos citos tiesību aktos.
Prezidents izmantoja savas konstitucionālās tiesības neizsludināt likumu, pamatojot, ka grozījumi nav juridiski skaidri formulēti un tādēļ ir pretrunā valsts pamatlikumam.
Kariss uzsvēra, ka principiāli neiebilst pret tādu elementu demontāžu, tomēr atzina, ka pieņemtajos likuma grozījumos demontējamo objektu definīcijas ir neviennozīmīgas.
Prezidenta iebildumi bija pret likuma grozījumu tekstu, ka "publiski redzama ēkas daļa, kā arī publiski novietots piemineklis, skulptūra, piemiņas vieta vai cita tamlīdzīga struktūra nedrīkst kurināt naidu vai atbalstīt vai attaisnot okupācijas režīma vai agresijas, genocīda, nozieguma pret cilvēci vai kara nozieguma darbības".
Arī parlamenta juridiskā nodaļa ir atzinusi, ka definējums nav pietiekami precīzs, tādēļ likums neatbilst konstitūcijai.
Likumprojektu izskatīšanai parlamentā virzīja partija "Tēvzeme", kura ir līdzšinējā valdības koalīcijā ar Reformu partiju un Sociāldemokrātisko partiju, tomēr Reformu partijas, kas uzvarēja svētdien notikušajās parlamenta vēlēšanās, valde ir nolēmusi jaunās valdības koalīcijas sarunas sākt ar sociāldemokrātiem un līdz šim parlamentā nepārstāvēto liberālo partiju "Igaunija 200", neaicinot "Tēvzemi" pie sarunu galda.