D. Rimkus piebilst – ja mantojumā saņemtās mājas vai dzīvokļa iekārtojumā valda seno laiku elpa, tas nenozīmē, ka modernizējot būtu jāatbrīvojas no visām vecajām, mīļajām lietām. Tās var kļūt par daļu no mājokļa unikālās dvēseles un turpināt stāstīt par mājas iemītniekiem. Arī dažādi priekšmeti vislabāk izcelsies uz gaišu, monohromos toņos krāsotu sienu fona.
“Vēl viens paņēmiens, kā padarīt telpu gaišāku, ir vienas griestu lampas vietā izmantot vairākus dažādus gaismekļus.
Mājīgi izskatās, piemēram, iebūvēts plauktu apgaismojums, stāvlampas vai galda lampas, kuru pieslēgšanai nav nepieciešama papildu instalācija, turklāt tā var padarīt telpu omulīgāku bez lieliem izdevumiem,” interjera dizainers iesaka.
Atsvaidzini interjeru bez lieliem tēriņiem
Ātrs un ekonomisks veids, kā piešķirt mājokļa iekārtojumam jaunu elpu, ir pamainīt tekstilu. Tas ir vienkāršākais paņēmiens, kā atsvaidzināt interjeru, piemēram, sagaidot jauno gadalaiku, vai mainīt telpas kopējo noskaņu.
“Izvēloties aizkarus, paklājus un spilvenus vienā vai līdzīgos toņos un papildinot telpu ar spoguļiem, vāzēm, svecēm, gleznām un telpaugiem, interjeru vari pārvērst līdz nepazīšanai.
Svarīgi ir nesadrumstalot, neizkaisīt sīkus priekšmetus pa visu telpu, bet veidot kompozīcijas. Tā interjera priekšmeti izskatīsies kārtīgāk un efektīgāk.
Grupēšanai var izmantot arī, piemēram, paplātes, šķīvjus vai galda paliktņus,” saka D. Rimkus, piebilstot, ka itin viegli var atsvaidzināt pat mīkstās mēbeles, uzliekot tām jaunus pārvalkus, vai arī, piemēram, nomainot rokturus vai priekšējo daļu skapīšiem un kumodēm.