BBC pētījumā iesaistīti profili, kuri atjaunoti laika posmā no Maska pirmās darba dienas “Twitter” – 2022. gada 27. oktobrī, beidzot ar 10. janvāri. Šeit vērā ņemti profili, kam ir vairāk nekā 10 000 sekotāju. Šie profili ir vien neliela daļa no tūkstošiem profilu, kuri saņēmuši Maska solīto amnestiju.
Lai identificētu problemātisko saturu, pētījuma autori izmantojuši meklējumus pēc atslēgvārdiem, kā arī manuālu satura analīzi, pētot simtiem ierakstu, atzīmējot punktus, pēc kuriem šie profili varētu būt bijuši bloķēti iepriekš. Tātad – kurš ir izkļuvis no “Twitter” cietuma?
Naida neskaitāmās nokrāsas
Starp profiliem, kuri atgriezušies “Twitter”, daudzi bija profili ar izteiktu naida saturu pret sievietēm. Viens no šādiem profiliem pieder Endrjū Teitam – ietekmelim, kurš iepriekš izteicies, ka “sievietēm pašām jābūt atbildīgām par to, ja viņas izvaro”. Pašlaik Teits atrodas ieslodzījumā Rumānijā, jo ir apsūdzēts par cilvēku tirdzniecību un izvarošanu.
Pēc tam, kad viņa profils atjaunots, Teita sekotāju skaits pieaudzis no 150 000 novembrī līdz pieciem miljoniem pašlaik.
Starp mazāk zināmiem lietotājiem, kuri atbalsta izteiktu nepatiku pret sievietēm, ir kāds vīrietis, kurš uzskata, ka “ir normāli, ja sieviete piekrīt, ka vīrietis vēlas viņu piekaut”. Pēc atgriešanās “Twitter” platformā līdzīgs profils uzreiz publicējis video, kurā attaisnota izvarošana.
Tāpat sociālajā tīklā atgriezusies virkne profilu, kas izplata naidu pret LGBT kopienu. Šie profili pret šo kopienu atsaucas kā pret “slimiem cilvēkiem”, “pedofiliem” un “apgraizītajiem”.