No otras puses, Ankara ir atkarīga no Krievijas gāzes, kā arī no Krievijas kodoltehnoloģijām. Vēl arī Krievijas tūristi ir tie, kas Turcijai ļauj gūt miljardiem dolāru lielus ieņēmumus ik gadu. Turcijai no ekonomiskā viedokļa ir izdevīgs Krievijas un Rietumu konflikts, tāpēc Krievija ir gatava pievērt acis uz Turcijas ieroču piegādēm Ukrainai – galvenais, lai tirdzniecība turpinās.
Indija, kā izskatās, no tirdzniecības ar Krieviju iegūst vairāk nekā Maskava. Deli atsakās nosodīt Krievijas iebrukumu Ukrainā un turpina palielināt Krievijas naftas piegādes (lai gan faktiski ievēro Rietumu noteiktos cenu ierobežojumus). Tā arī turpina bruņoties ar Krievijas ieročiem. Tajā pašā laikā Indija nav kļuvusi par lielu preču piegādātāju Krievijai, palīdzot apiet sankcijas. Realitātē Indijas eksporta daļa ir tādā pašā līmenī, kā tas bija kara sākumā.
Uztraukties vai neuztraukties?
Rietumu vienotais atbalsts Ukrainai un sankcijas ir tās, kas attur atsevišķas valstis, kā Baltkrieviju un Irānu, no aktīvas dalības karā vai arī ballistisko raķešu piegādes, kas varētu mainīt kara gaitu. Ukrainas sabiedrotie gan nav vienoti savā nostājā, vai vispār ir jēga censties pretoties Krievijas ietekmei nabadzīgajās valstīs.
Vairāki eksperti uzskata, ka Krievijas politiķu vizītes nabadzīgākajās Āfrikas valstīs nevajag pārvērtēt, jo to rezultāts ir atturēšanās ANO balsojumos vai arī kādi simboliski solidaritātes žesti.
Tajā pašā laikā Rietumi vēlas novērst relatīvi lētus soļus, pretojoties “Wagner” pieaugušajai ietekmei Āfrikā. Pietiekami būtu apbruņot reģionālos drošības spēkus un valdības, lai tās nevērstos pie Krievijas.
Ja runā par oportūnistiem, tad Rietumiem ir nepieciešams uzmanīgi un stingri noteikt sarkanās līnijas, kā arī nestāties ceļā tirdzniecības palielināšanai ar Krieviju, ja tas nav saistīts ar augstajām tehnoloģijām un ieročiem. Tādā gadījumā Ķīna varētu nosliekties par labu ieroču piegādēm Krievijai.
Rezumējot Krievija nav tik izolēta, kā gribētos Rietumiem. Tomēr – tai nav tik daudz draugu, kā to gribētos Maskavai.