Nātres vislabāk ievākt pavasarī, kad tās ir mazas un nav pāraugušas. Tad tajās arī ir vislielākā vitamīnu koncentrācija.
Iespēju robežās pavasarī centies uzturā iekļaut arī svaigas nātres, pieneņu lapas, gārsas, balandas un citus pirmos Latvijas zaļumus, pagatavojot, piemēram, auksto zupu vai salātus.
Toksīnus no organisma palīdzēs izvadīt arī sviedrēšanās pirtī un regulāra sportošana svaigā gaisā. Lai ķermenis adekvāti attīrītos un darbotos, tam ikdienā ir nepieciešams pilnvērtīgs miegs un zems stresa līmenis
Kādos gadījumos tēju detokss nav ieteicams
Minētās tējas nav ieteicams lietot, ja ir paaugstināta kuņģa skābe, gastrīts, kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūla vai nieru un aknu problēmas.
Ja ir nopietna diagnoze, obligāti ir jākonsultējas ar savu ārstu, noskaidrojot, vai attīrošu tēju lietošana ir savienojama ar izrakstīto medikamentu lietošanu.
Tāpat attīrīšanās kūres nedrīkst veikt grūtnieces un māmiņas, kuras baro bērnu ar krūti. Atsevišķas tējas, konsultējoties ar ārstu vai vecmāti, grūtnieces drīkst lietot pēc konkrētas grūtniecības nedēļas, savukārt barojošām māmiņām ir ieteicamas tējas, kas aktivizē laktāciju.
Vesels cilvēks attīrošo tēju lietošanu var apvienot ar svaigi spiestu burkānu, seleriju, kāpostu, biešu, ābolu, citronu, greipfrūtu, apelsīnu, bērzu, kļavu vai citu sulu kūri. Dzerot attīrošās tējas un sulas, joprojām jādomā arī par uzņemtā ūdens patēriņu (1–2 l ūdens diennaktī).
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".