Līdzekļi brūču dezinfekcijai un tīrīšanai
Brūču dezinficēšanai un tīrīšanai aptieciņā varat iekļaut ūdeņraža pārskābi, furagīnu saturošus līdzekļus un fizioloģisko šķīdumu.
Ādas nobrāzumu, saplaisājumu ārstēšanai un profilaksei noderēs hlorheksidīnu, kas darbojas pret baktērijām, un dekspantenolu saturošas ziedes.
Savukārt brūces mitrināšanai noderēs hialuronskābi saturoši līdzekļi. “Jaunākajos ieteikumos brūču apkopšanā un tīrīšanā minēts, ka jāizvairās no spirtu saturošu līdzekļu, piemēram, briljanta zaļā vai joda, izmantošanas, jo šie līdzekļi var radīt apdegumu. Savukārt fizioloģiskais šķīdums ir universāls brūču tīrīšanas līdzeklis, ko var izmantot arī acu, deguna un ausu tīrīšanai,” skaidro farmaceite.
Brūču apkopšanai un pārsiešanai noderēs dažādu izmēru marles, saites un salvetes, sapakotas sterilos iepakojumos. Tāpat aptieciņā vēlams iekļaut plāksterus un vati dažādu veidu kompresēm.
Pretalerģijas līdzekļi
Alerģiskus simptomus mazinoši bezrecepšu līdzekļi ar loratadīnu, cetirizīnu vai klemastīnu palīdzēs tikt galā ar pavasara izraisītajām alerģijām gan tiem, kurus alerģiskie simptomi pārsteiguši negaidīti, gan tiem, kas ar alerģiju saskaras gadu no gada.
Svarīgi ņemt vērā, ka, lietojot klemastīnu saturošus līdzekļus, var samazināties koncentrēšanās spēja un rasties miegainība.
Difenhidramīnu saturošie geli mazinās niezi un apsārtumu pēc kukaiņu kodumiem vai nātres dzēlieniem.
Medikamenti gremošanas traucējumu novēršanai
Pavasarī, kad tradicionāli atklājam grilēšanas sezonu, medikamenti pret gremošanas traucējumiem, piemēram, nelabu dūšu, caureju vai vemšanu – aktivētā ogle vai diosmektīts –, palīdzēs novērst simptomātiskas sāpes un caureju. Tāpat