Pēc tam novembrī Rīgas apgabaltiesa un šogad februārī arī Augstākā tiesa šo Jūrmalas tiesneses lēmumu atzina par pareizu.
Arguments - pagājušā gadsimta 30. gados rakstītajā Civillikumā
Tas joprojām ir spēkā, noteikta norma - "bērns pats var apstrīdēt paternitātes pieņēmumu divu gadu laikā pēc pilngadības sasniegšanas". Tas nozīmē, ka pēc 20 gadu sasniegšanas šādas iespējas Latvijā nevienam nav.
Pēc vecmāmiņas ieteikuma Elīna "Facebook" uzrakstījusi privātu ziņu Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājam Andrejam Judinam. Viņš februārī komisijas sēdē uzaicinājis tiesnešus, juristus un ekspertus, kuri vienbalsīgi piekrituši, ka šī Civillikuma norma būtu jāmaina.
Tieslietu ministrija sagatavojusi grozījumus Civillikumā un bija plānojusi tos iesniegt līdzās izmaiņām, kas skar Bāriņtiesu statusu un Saeimā tika gatavoti pirmajam lasījumam. Bet juridisku procedūru dēļ šis plāns, visticamāk, neizdosies, jo komisija tos šonedēļ noraidīja.
Saeimas kārtības rullis nosaka, ka citus priekšlikumus, tātad arī tos, kas skartu mūsu sižeta varones, ministrija varētu sniegt tikai uz otro lasījumu. Šobrīd Tieslietu ministrijas amatpersonas sola, ka mēģināšot atrast citu plānu, kā izmaiņas deputātiem nodot balsošanai.
Abas Elīnas un Maija uzskata, ka divi gadi ir pārāk īss laiks, lai izšķirtos - pieņemt jaunatrastos vecākus vai ne. Šāds solis ne visiem ir viegls un prasa daudz pārdomu.
Elīnas Geidas gadījumā patraucējuši arī viņas un tēta atšķirīgie politiskie uzskati par karu Ukrainā.
Tēvs, kurš uzaudzis Kubā, atbalsta Krieviju, tāpēc kontakti uz laiku ar viņu apsīkuši. Bet Elīna apsver iespēju kādreiz abu attiecības sakārtot juridiski.
Elīna Brauna, kura ir Latvijā izgājusi visas tiesu instances un saņēmusi atteikumu reģistrēt viņas un tēta attiecības, ir gatava arī vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Taču viņa cer, ka ministrija un Saeima tomēr pasteigsies un šo aplamo normu Civillikumā izmainīs.