Krievijas problēmas apstiprina arī statistika – pēdējo mēnešu laikā ievērojami samazinājusies Krievijas apšaužu intensitāte, kas, visticamāk, ir saistāma ar jaunu raķešu izgatavošanas kavēšanos, jo sankciju dēļ Krievijai ir ļoti grūti iegūt elektronikas komponentes.
Tiesa gan, Krievijas rīcībā joprojām ir tūkstošiem mazā darbības rādiusa raķešu, piemēram, S-300 sistēmām, kas rada lielu kaitējumu piefrontes pilsētām.
Pašlaik Krievija spēj saražot ap 50 tālā darbības rādiusa raķetēm mēnesī. Lai veidotu iekrājumus, Krievijai ir nepieciešams izmantot mazāk raķešu, nekā tā saražo.
Tieši tāpēc, ļoti iespējams, Krievija ierobežos raķešu izmantošanu vasarā, lai radītu rezerves un tās liktu lietā nākamajā ziemā. Tāpat nevar izslēgt, ka Krievija varētu atteikties no triecieniem pa energosistēmas objektiem, izvēloties citas prioritātes.
Cik Krievijai izmaksājuši raķešu triecieni?
Kopš kara sākuma Krievija pret Ukrainu izmantojusi aptuveni 2475 tālā darbības rādiusa raķetes, kā kopējā vērtībā ir 12,5 miljardi dolāru, kā arī 2300 mazā darbības rādiusa raķetes, kas izmaksājušas 3,5 miljardus dolāru.
Tātad summā – ap 16 miljardiem dolāru (aptuveni 14,6 miljardi eiro)
Salīdzinājumam – Irākas bombardēšanai 2003. gadā ASV izmantoja raķetes viena miljarda dolāru vērtībā. Analoģiska summa tika iztērēta arī triecieniem 1991. gadā operācijas “Tuksneša vētra” laikā.
Cīņā pret “Islāma valsti” Sīrijā un Irākā ASV iztērēja vairāk nekā 10 miljonus dolāru dienā, kas ir četras reizes mazāk nekā vidējie Krievijas izdevumi karā Ukrainā.
Tādējādi Ukrainas apšaudīšana ir kļuvusi par vienu no dārgākajām raķešu apšaužu kampaņām mūsdienu vēsturē. Tomēr atšķirībā no ASV un sabiedroto īstenotajām operācijām, Krievijai raķešu apšaudes nav devušas nedz zināmas priekšrocības kaujas laukā, ne arī līdzējušas sagraut Ukrainas ekonomiku, valstiskumu un cīņassparu.