Dokumentus nopludinājis vientuļš jauns vīrietis, kurš ir ieroču entuziasts. Viņš tos publicējis 2020. gadā izveidotā "Discord" grupā, kurā ietilpa aptuveni 24 cilvēki, kurus vienoja "mīlestība uz ieročiem, militāro aprīkojumu un Dievu", un daži no viņiem bijuši no Krievijas vai Ukrainas.
"The Washington Post" atsaucās uz dokumentu nopludinātāja draugu, kurš arī ir minētajā grupā. Draugs intervijā laikrakstam sacīja, ka neatklās varasiestādēm dokumentu publiskotāja identitāti vai atrašanās vietu.
Šis cilvēks, kura pseidonīms internetā ir "OG", sāka publicēt ziņas "Discord" grupā pagājušajā gadā, izmantojot militāro žargonu. Sekojošajos mēnešos "OG" publicēja ziņas, kurās, kā izskatās, pārrakstīja slepenu informāciju no ASV dokumentiem, ziņo "The Washington Post". Sākumā viņš pārrakstījis slepeno dokumentu saturu, lai dalītos ar to šajā grupā, bet vēlāk sācis tos fotografēt, aicinot grupas locekļus nedalīties ar šīm fotogrāfijām.
"OG" rakstīja, ka publicē informāciju no slepeniem izlūkošanas dokumentiem, kurus atnesis mājās no darba militārajā bāzē. Viņš apgalvoja, ka vismaz daļu savas dienas pavada apsargātā iestādē, kur aizliegti mobilie telefoni un citas elektroniskās ierīces, kuras var izmantot, lai dokumentētu slepeno informāciju, kas atrodas valdības datortīklos.
Laikraksts "The New York Times" vēstīja, ka "digitālo pierādījumu pēdas" norādīja uz Teišeiru kā tērzēšanas platformā "Discord" izveidotās privātās grupas "Thug Shaker Central" līderi.
"Discord" preses pārstāvis svētdien telekanālam CNN sacīja, ka uzņēmums sadarbojas ar tiesībsargājošajām iestādēm, bet no plašākiem komentāriem atturējās.
CNN ziņoja, ka "Discord" forums, kurā publicējās "OG", pazudis no interneta pagājušajā nedēļā, kad plašāka sabiedrība uzzināja par ASV slepeno dokumentu noplūdi. Daļu no dokumentiem "Discord" lietotāji pēc tam publicēja citos forumos, bet citi pauda viedokli, ka šie dokumenti, visticamāk, nav īsti.
Pirmais saikni starp nopludinātajiem dokumentiem un diviem "Discord" forumiem atklāja pētnieciskās žurnālistikas centrs "Bellingcat".
Platforma "Discord" apgalvo, ka tai ir aptuveni 150 miljoni ikmēneša lietotāju un tās popularitāte pieauga koronavīrusa pandēmijas laikā.