Netālu dzīvojošais Rolandas dzimis un audzis Lietuvā, netālu no Jonavas, kur savulaik notika amonjaka noplūde.
"Ir bēdīgs gadījums, kad 1989. gadā notika tehnoloģiska katastrofa un no cisternas izlija 7,5 tūkstoši tonnu slāpekļa. Man ir paziņas un radinieki, kas tolaik reāli cieta, fakti par letāliem gadījumiem tika slēpti no statistikas datiem, ko publicēja. Cilvēki pēc tam vēl 15, 20 gadus, viņu radinieki meklēja patiesību par reāliem draudiem dzīvībai un sekām no saindēšanās ar amonjaku," stāsta Rolandas.
Cilvēkus nepārliecina solījumi par izmešu nekaitīgumu. Viņi grib zināt, kas tiks darīts ar pāri palikušajiem pelniem.
Iedzīvotāji izmanto visus sev pieejamos rīkus un platformas, lai viņu protesti tiktu sadzirdētas.
Tas piesaistījis arī politikā aktīvu cilvēku vērību. Sociālajos tīklos pret projektu aktīvi uzstājas vēlēšanās no partijas "Katram un katrai" kandidējušais Artūrs Klēbahs. Viņš dzīvojot netālu no plānotās rūpnīcas.
Saulīšu iedzīvotāju pusē uzstājas Saeimas deputāte Glorija Grevcova un "Katram un katrai" sarakstā startējušais Rūdolfs Brēmanis.
Grevcovas bijusī partija "Stabilitātei!" Saeimā iesniegusi likumprojektu, ka būtu jāizvērtē rūpnīcas lietderība. Šādi jautājumi gan jālemj pašvaldībā.
Lai gan formāli sabiedriskā apspriešana par šo 60 metru augsto apbūvi jau ir beigusies, dome sola ņemt vērā iedzīvotāju viedokli.
Pašvaldība neredz savu vainu tajā, ka iedzīvotāji par plānu nezināja. Informācija esot bijusi domes mājaslapā un vietējā drukātajā izdevumā. Dome iesaka sekot līdzi informācijai portālā “Geo Latvija”, kur pašvaldības publicē teritorijas plānošanas dokumentus.