"Šodien pirmo reizi 35 gadu laikā mēs pārstrādājam Austrālijas aizsardzības spēku misiju," paziņoja Austrālijas aizsardzības ministrs Ričards Mārlss, norādot, ka Austrālijai gaisā, jūrā un internetā jāspēj atturēt ienaidnieki vēl pirms tie sasnieguši tās krastus.
Ilgi gaidītajā Aizsardzības ministrijas stratēģiskajā pārskatā teikts, ka Pekinas militārās ietekmes palielināšana šobrīd ir vērienīgākā starp visām valstīm kopš Otrā pasaules kara.
"Šī palielināšanās notiek bez caurspīdīguma vai pārliecības par Ķīnas stratēģisko nodomu Indijas un Klusā okeāna reģionā," teikts pārskatā.
"Ķīnas apgalvojumi par suverenitāti pār Dienvidķīnas jūru apdraud globālo uz noteikumiem balstīto kārtību Indijas un Klusā okeāna reģionā tādā veidā, kas negatīvi ietekmē Austrālijas nacionālās intereses," norādīts dokumentā.
Austrālija jau ir paziņojusi par galveno instrumentu savā jaunajā stratēģijā - ar kodolenerģiju darbināmu zemūdeņu izstrādi.
Aizsardzības ministrijas pārskatā atbalstīta tā dēvētā alianse AUKUS starp Austrāliju, ASV un Lielbritāniju. Alianse martā paziņoja, ka nolemts izveidot Austrālijas floti no astoņām zemūdenēm, ko darbinātu ASV kodoltehnoloģija.
Austrālijas premjerministrs Entonijs Albanīzs sacīja, ka valdība pasūtīja pārskatu, lai novērtētu, vai Austrālijai ir nepieciešamās aizsardzības spējas, lai aizstāvētu sevi pašreizējā stratēģiskajā vidē.